Reklama

Tydzień mediacji – skorzystaj z pomocy

Opublikowano:
Autor:

Tydzień mediacji – skorzystaj z pomocy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora. Jego rolą jest wspieranie przebiegu negocjacji, łagodzenie powstających napięć i pomoc w wypracowaniu kompromisu.

Postępowanie mediacyjne daje stronom możliwość współdecydowania w swojej sprawie. Pozwala poznać i zrozumieć stanowisko drugiej strony. Ułatwia wzajemne relacje między pokrzywdzonym a sprawcą przestępstwa i umożliwia wspólne funkcjonowanie w społeczeństwie bez poczucia krzywdy czy zagrożenia.

Pozytywnymi aspektami w procesie mediacji jest wypracowanie przez strony przy udziale mediatora satysfakcjonującej ugody, a przede wszystkim uzyskanie szybkiego naprawienia szkody i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego za doznaną krzywdę od sprawcy przestępstwa z pominięciem prowadzenia postępowania egzekucyjnego.

Dzień Mediacji przypada 15 października. Natomiast Tydzień Mediacji obchodzony jest od 17 do 21 października. Właśnie z tej okazji oraz w celu propagowania i utrwalania idei mediacji w Łukowie w tych dniach odbędą się dyżury mediatorów. Dyżurować będą:

17 października (godziny 9.00-11.00) - mediator Maria Brzozowska, dyżur w Punkcie Mediacyjnym Polskiego Centrum Mediacji Filia Łuków ul. Browarna 63.  

18 października (godziny 9.00-11.00) - mediator Maria Kąkol, dyżur w Sądzie Rejonowym w Łukowie ul. Kwiatkowskiego 3, pokój 11.  

19 października (godziny 9.00-11.00) - mediator Anna Smolak, dyżur w Punkcie Mediacyjnym Polskiego Centrum Mediacji Filia Łuków ul. Browarna 63.

20 października (godziny 9.00-11.00) - mediator Małgorzata Bosek, dyżur w Sądzie Rejonowym w Łukowie ul. Kwiatkowskiego 3, pokój 7.

21 października (godziny 9.00-11.00) - mediator Piotr Łukaszewski, dyżur w Sądzie Rejonowym w Łukowie ul. Kwiatkowskiego 3, pokój 6.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE