Reklama

Tunel oddany do użytkowania najwcześniej za miesiąc

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Tunel oddany do użytkowania najwcześniej za miesiąc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś o godzinie 10.00 przy tunelu w ulicy Międzyrzeckiej spotkali się przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, Urzędu Miasta w Łukowie, Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz inwestora. Cel był jeden - odbiór techniczny wykonanych prac.

Na zakończenie prac w rejonie PKP mieszkańcy miasta, ale także okolicznych miejscowości czekają już bardzo długo. Uciążliwe objazdy dają się we znaki od końca marca 2014 roku. Prace miały być zakończone w ubiegłym roku. Tak się jednak nie stało. Dziś komisje dokonały odbioru.

Odbiór techniczny tunelu w ulicy Międzyrzeckiej zakończył się pozytywnie z drobnymi uwagami. O tym jak wygląda procedura jaką inwestycja musi przejść opowiedział nam dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Marek Wiąckiewicz:

Po pozytywnym odbiorze technicznym, odbioru musi dokonać straż pożarna i SANEPID. Komplet dokumentów z wnioskiem o dopuszczenie do użytkowania składany jest do Wojewódzkiego Nadzoru Budowlanego.

To jednak nie koniec. Pozytywna opinia nadzoru budowlanego daje Zarządowi Dróg Wojewódzkich zielone światło do podjęcia działań. Zgodnie z procedurą Zarząd Dróg Wojewódzkich sprawdza czy wszystko wykonane jest zgodnie z projektem i w uzgodnieniu z Komendą Wojewódzką Policji dopuszcza drogę do ruchu.

Zapytaliśmy Mariusza Gorajka z ZDW, obecnego dziś w Łukowie, o to kiedy tunel zostanie udostępniony użytkownikom. Procedury trwają około miesiąca. Tunelem nie pojedziemy więc w maju.    Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE