Reklama

Tu był nasz dom – dzieci ogarniętej powstaniem Warszawy w Stoczku

Opublikowano:
Autor:

Tu był nasz dom – dzieci ogarniętej powstaniem Warszawy w Stoczku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieli przyjechać na miesiąc, zostali rok. Gdy Warszawę pochłaniało powstanie, ich domem stał się Stoczek Łukowski. Miejska Biblioteka Publiczna w Stoczku Łukowskim zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego \'Tu był nasz dom\'.

Był rok 1944. Gdy wyjeżdżali z Warszawy, mieli po kilka, kilkanaście lat. W Stoczku mieli spędzić miesięczne kolonie. Zostali rok. Latem 1945 roku, zanim powrócili do zrujnowanej stolicy, nakręcony został film „Gdzie jest nasz dom?”. W tym roku Maria Wiśnicka i Andrzej Wyrozębski zapraszają na premierę filmu dokumentalnego, zawierającego wspomnienia uczestników wojennych kolonii.  

Film powstał w ramach projektu „Patriotyzm Jutra” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Stoczku Łukowskim. Przygotowana produkcja dotyka tematu historii lokalnej w czasie II wojny światowej, opieki nad dziećmi w tych trudnych czasach, a także tematu teatru polskiego i działalności Ireny i Tadeusza Byrskich.  

Premierowa projekcja filmu odbędzie się 27 listopada o godzinie 17.50 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE