Reklama

Trzech pacjentów z podejrzeniem Koronawirusa w Łukowie (AKTUALIZACJA)

Opublikowano:
Autor:

Trzech pacjentów z podejrzeniem Koronawirusa w Łukowie (AKTUALIZACJA) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak udało nam się ustalić na oddziale zakaźnym hospitalizowane były jak do tej pory trzy osoby z podejrzeniem Koronawirusa. Są wyniki ostatnich badań.

Według zapewnień Mariusza Furlepy dyrektora szpitala im. św Tadeusza u dwóch osób znane są już wyniki badań na obecność wirusa. Są negatywne. Pacjenci są zdrowi.

Trzeci pacjent trafił do Łukowa w czwartek. Jak nieoficjalnie ustalił portal Łuków24 to Polak, który niedawno był we Francji. Został skierowany do Łukowa z Parczewa. Wyniki badań tego pacjenta również jest ujemny. 


Dyrektor szpitala informuje, że od 5 marca funkcjonują też nowe zasady przyjmowania pacjentów na Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz w Punkcie Nocnej i Świątecznej Pomocy. Pacjenci są weryfikowani przez interkom. Są pytani o powody z jakimi się zgłaszają. Jeżeli zajdzie  podejrzenie, że mogą mieć objawy choroby wywołanej koronawirusem lub wirusem grypy, zostaną wobec nich podjęte odpowiednie działania.

Pacjenci zgłaszający się do lekarzy rodzinnych z objawami grypowymi powinni zabezpieczyć się w maseczki. Furlepa podkreśla, że maseczka nie chroni przed chorobą. Powinny ją natomiast nosić osoby chore, po to, aby nie zarażać innych.

 Do łukowskiego szpitala trafił już specjalistyczny sprzęt zabezpieczający personel. Jest wykorzystywany na oddziale zakaźnym. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE