Reklama

Trzebieszów uczcił Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano:
Autor:

Trzebieszów uczcił Żołnierzy Wyklętych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę i niedzielę na terenie gminy Trzebieszów odbywały się licznie uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W sobotę i niedzielę na terenie gminy Trzebieszów odbywały się licznie uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć m.in. w rajdzie pieszym, projekcji filmu, a także uroczystościach przy Pomniku MITROPA oraz na cmentarzu w Trzebieszowie.  

W sobotni poranek Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku zaprosił wszystkich chętnych na emisję filmu ,,ZAPORA’’. Zainteresowani mieli również okazję do zapoznania się z okolicznościową wystawą historyczną przygotowaną przez GOKiW w Trzebieszowie. Następnie wszyscy uczestnicy wyruszyli z okolicy ośrodka kultury pod Pomnik MITROPA w Szaniawach, gdzie odbyła się część artystyczna wystawiona przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szaniawach, a także część duchowa połączona ze złożeniem wieńców. W Trzebieszowie do miejscowej grupy patriotów dołączyła grupa z ŚZŻAK Koło Łuków, która na trasę Rajdu wyruszyła z Łukowa jeszcze przed wschodem słońca. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na gorący posiłek przygotowany przez OSP z Nurzyny.


W niedzielę z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów w Parafii Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie odbędzie się Msza Święta w intencji poległych za Ojczyznę – Żołnierzy Wyklętych. Następnie wszyscy uczestnicy i poczty sztandarowe przeszli na tutejszy cmentarz, gdzie odbyła się część religijna i złożenie okolicznościowych wieńców.

Do udziału w wydarzeniach upamiętniających żołnierzy walczących z reżimem komunistycznych zaprosili wójt Mirosław Szekalis, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów, uczniowie wraz z gronem pedagogicznym gminnych szkół, a także druhowie Ochotniczej Staży Pożarnej z Nurzyny, Trzebieszowa i Celin.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE