Reklama

Trzebieszów świętuje 600-lecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy w Trzebieszowie

Trzebieszów świętuje 600-lecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 30 czerwca i 1 lipca Trzebieszów świętować niezwykły jubileusz. Miejscowość erygowana przez króla Władysława Jagiełłę, kończy w tym roku 600 lat.

Dwa dni będą trwały obchody 600-lecia Trzebieszowa. W programie m.in. zawody sportowe, wspólne biesiadowanie i koncert zespołu Mejk.

Pierwszy dzień święta będzie miał typowo sportowy charakter. Organizatorzy – Społeczny Komitet Obchodów 600-lecia Trzebieszowa – zapraszają na biegi przełajowe z udziałem pochodzącego z tej miejscowości ultramaratończyka Roberta Celińskiego. Ich początek zaplanowano na godz. 16.30. O godzinie 18.00 odbędzie się turniej piłkarski sołectw, a o godz. 20.00 mieszkańcy oraz zaproszeni goście będą mogli obejrzeć film „Chasing the breath” o zmaganiach Roberta Celińskiego w Tenzing Hilary Everest Maraton. Pierwszy dzień świętowania 600-lecia Trzebieszowa zwieńczy wspólne ognisko.

1 lipca uroczystości jubileuszowe rozpoczną się od mszy świętej w lokalnej parafii. O godz. 13.00 odbędzie się oficjalna część święta. Na skwerze przy placu parafialnym w Trzebieszowie odsłonięty zostanie m.in. okolicznościowy pomnik, a o część artystyczną zadba m.in. Chór Miasta Siedlce.

Atrakcją dla mieszkańców będzie też niedzielna impreza plenerowa, która rozpocznie się o godz. 17 na placu przy Urzędzie Gminy. Jej finałem będzie koncert zespołu Mejk. Szczegóły dotyczące obchodów jubileuszowych 600-lecia Trzebieszowa znajdują się na plakatach poniżej.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE