Reklama

Trwają uroczystości dla Wyklętych

Opublikowano:
Autor:

Trwają uroczystości dla Wyklętych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na godz. 17 zaplanowano spotkanie przy okolicznościowym obelisku u zbiegu ulic 11 Listopada i ks. Brzóski.

W ramach tegorocznych obchodów w łukowskim kinie odbyła się już projekcja filmu „Historia Roja”. Następnie zaproszono na spotkanie z prof. Rafałem Wnukiem z KUL, który dzielił się wiedzą o antykomunistycznym podziemiu w Polsce.

Dzisiejsze obchody zwieńczy spotkanie przy obelisku Żołnierzy Niezłomnych i Ofiar Reżimu Komunistycznego. Zaplanowano je na godz. 17. Wcześniej odprawiona zostanie msza w kaplicy sióstr Nazaretanek przy ul. 11 Listopada.

W ramach łukowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zaplanowano też bieg „Wilczym Tropem”, który odbędzie się o godz. 12 w niedzielę w parku miejskim. Tego dnia trwała będzie też zbiórka krwi koordynowana przez HDK „Ostoja”. Natomiast 9 kwietnia odbędzie się turniej piłki nożnej pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

Zobacz też: Wilcze biegi w Łukowie

Organizatorem powyższych inicjatyw jest radny powiatowy Bartłomiej Bryk i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE