Reklama

Trwa Szkoła Izolacji Jetro Isover. Pierwsza szóstka jedzie do Gliwic

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Trwa Szkoła Izolacji Jetro Isover. Pierwsza szóstka jedzie do Gliwic - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła rywalizacja szkół w ramach projektu "Szkoła Izolacji Jetro Isover". Pierwsi uczniowie zapewnili już sobie wyjazd do fabryki w Gliwicach.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie jako pierwsi zmagali się z testem wiedzy na temat firmy Jetro i marki Isover w ramach projektu "Szkoła Izolacji Jetro Isover". Rywalizacja toczyła się w siedzibie firmy budowlanej Jetro w Świdrach w czwartek 16 listopada. Młodzież miała też okazję zwiedzić siedzibę jednej z największych firm budowlanych w okolicy. Najlepsi z nich pojadą także na dwudniową wycieczkę do fabryki Isover w Gliwicach. Skąd jednak pomysł na rywalizację szkół w firmie Jetro?

- Ideą konkursu „Szkoła Izolacji Jetro Isover” jest wzbudzenie wśród młodzieży zainteresowania technologią i metodami ocieplania budynków oraz ich wygłuszania. Chcemy pokazać, z czym wiąże się izolacja cieplna własnego "M" czy wygłuszanie akustyczne pomieszczeń - mówi Marek Borówka, regionalny doradca techniczno-handlowy Isover. - Wiedza, która dzisiaj może wydawać się nieatrakcyjna dla osób w młodym wieku, może im się przydać za kilka lat. Chcemy pokazać młodym ludziom, z czym się wiąże użycie wełny akustycznej czy izolacji cieplnej. A taką można znaleźć w oficjalnym dystrybutorze marki Isover, firmie Jetro w Świdrach - dodaje.

Przedstawicielowi Isover przytakuje Karol Walo, właściciel firmy Jetro, który jest pomysłodawcą konkursu "Szkoła Izolacji".

- Nie skupiamy się przekazywaniu stricte technicznych informacji i wzorów, przeznaczonych raczej dla specjalistów lub inżynierów - mówi właściciel Jetro. - Zależy nam, aby młodzież poznała produkty izolacyjne od nietypowej strony, aby usłyszała kilka ciekawostek na ten temat - dodaje.

Kto bierze udział w konkursie Szkoła Izolacji Jetro Isover? Jak informuje Karol Walo, pomysł skierowany jest nie tylko do uczniów o profilach budowlanych. Adresatami „szkoły” są także uczniowie uczący się o odnawialnych źródłach energii, ekologii, czy też uczęszczający do szkół zawodowych. Młodzież spotykać się będzie przez najbliższe tygodnie w firmie Jetro w Świdrach, a najlepsi z nich pojadą do fabryki Isover w Gliwicach. Miejsce w autokarze zarezerwowali już sobie uczniowie "Rolnika": Katarzyna Rozwadowska, Monika Lasocka, Paweł Jańczak, Patryk Świder, Michał Biernacki i Damian Ksok. Wycieczkę zaplanowano na 18 grudnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE