Reklama

Trwa remont SOR-u w Łukowie

Opublikowano: pon, 4 lut 2019 15:02
Autor: | Zdjęcie: SP ZOZ w Łukowie

Trwa remont SOR-u w Łukowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od blisko trzech miesięcy trwają prace budowlane związane z pierwszym etapem remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego funkcjonującego przy SP ZOZ w Łukowie. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na przełom kwietnia i maja bieżącego roku. Poprawić się mają sale dla wymagających pomocy, ale i warunki dla personelu medycznego.

- To bardzo dobra informacja zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego, który od wiosny będzie mógł pracować w znacznie korzystniejszych warunkach. Należy pamiętać, że praca na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych jest dość specyficzna i wymaga zapewnienia odpowiedniego poziomu infrastrukturalnego - mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. Inwestycji i Remontów w SP ZOZ Łuków.

W ramach przebudowy i remontu pomieszczeń szpitala w celu dostosowania do potrzeb SOR-u zostanie wykonane m.in. przeprojektowanie pomieszczeń budynku wraz z ich wykończeniem, a także wymiana instalacji i aparatury medycznej. Remont ma dostosować budynek do najwyższych standardów medycznych obowiązujących na oddziałach ratunkowych. Wartość pierwszego etapu remontu wynosi 1 124 097,00 złotych. Robotami budowalnymi w łukowskim szpitalu zajmuje się firma z Warszawy.

- W tym momencie prace budowlane idą sprawnie. Ich postępy są przez nas stale monitorowane. Liczymy, że zakończą się one w przewidzianym przez nas terminie. Do tego czasu SOR pracuje jednak normalnie, bez żadnych zakłóceń. Staramy sie nie stwarzać niedogoności w funkcjonowaniu szpitala. Wejście na oddział ratunkowy znajduje się kilka metrów dalej, aniżeli miało to miejsce przed rozpoczęciem prac. To jedyne utrudnienie - dodaje Orzeł.

Jak czytamy w informacji SP ZOZ, trwający obecnie remont nie jest jedyną inwestycją prowadzoną przez łukowski szpital. W listopadzie ubiegłego roku do użytku został oddany nowoczesny Ośrodek Zdrowia w Jedlance. Ponadto wciąż remontowane i modernizowane są ośrodki zdrowia w Trzebieszowie i Wandowie.

- Wszystkie te prace związane są z polityką podnoszenia jakości usług świadczonych przez SP ZOZ w Łukowie i jego jednostki znajdujące się na terenie Powiatu Łukowskiego - informuje szpital.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE