Reklama

Tomasz Sych nowym komendantem Chorągwi Lubelskiej ZHP

Opublikowano:
Autor:

Tomasz Sych nowym komendantem Chorągwi Lubelskiej ZHP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj odbył się Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Lubelskiej ZHP. Nowym komendantem został łukowianin - Tomasz Sych.

Chorągiew Lubelska ZHP jest jednostką terenową Związku Harcerstwa Polskiego. Swoim zasięgiem obejmuje teren województwa lubelskiego. Działa tu ponad 100 drużyn harcerskich, które skupiają blisko dwa tysiące młodych ludzi. Pracuje z nimi, społecznie, ponad 250 instruktorów.  

Podczas zjazdu, który odbył się w Bibliotece Wojewódzkiej im. H. Łopacińskiego w Lublinie wybrany został skład zarządu organizacji na szczeblu województwa. Nowymi zastępcami komendanta chorągwi zostali hm. Edward Nakonieczny i hm. Ilona Bachanek. Funkcję skarbnika będzie pełnił pwd. Paweł Kowalczyk. W skład komendy weszły także pwd. Małgorzata Góral i pwd. Agnieszka Hojda.  

Nowy komendant chorągwi, czyli Tomasz Sych, do ZHP wstąpił 21 lat temu. Instruktorem harcerskim jest od 14 lat. Do tej pory pełnił w organizacji różne funkcje od drużynowego, przez członka władz i zespołów na poziomie hufca, chorągwi oraz centralnym do funkcji komendanta Hufca Łuków, którą objął dwa lata temu. Pełniąc funkcję komendanta Chorągwi Lubelskiej chce położyć duży nacisk na podnoszenie kwalifikacji kadry instruktorskiej i szkolenie nowych instruktorów. Ważne jest dla niego także pozyskiwanie nowych sojuszników. Zamierza aktywnie pozyskiwać środki na działalność wychowawczą prowadzoną przez ZHP.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE