Reklama

Tłumaczyli się, że kupili quady bez dokumentów. Wpadli w ręce policji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Tłumaczyli się, że kupili quady bez dokumentów. Wpadli w ręce policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa quady marki Honda skradzione w powiecie zwoleńskim znaleźli łukowscy policjanci na terenie gminy Serokomla. 40-latek u którego znaleziono jeden z pojazdów tłumaczył się, że zakupił je na zachodzie kraju, lecz nie ma na to żadnych dokumentów. Wkrótce odzyskane quady mundurowi zwrócą właścicielowi.

W zeszłym tygodniu łukowscy policjanci odzyskali dwa skradzione quady, które należały do mieszkańca powiatu zwoleńskiego, a znajdowały się w budynkach gospodarczych na terenie gminy Serokomla. Pierwszy z pojazdów był przetrzymywany przez 21-latka, który oświadczył iż zakupił quada w ubiegłym roku od osoby trzeciej, zaś pojazd miał pochodzić ze Szwajcarii. Na niekorzyść mężczyzny, policjanci sprawdzili numery identyfikacyjne pojazdu i okazało się, że quad został skradziony w 2016 roku w powiecie zwoleńskim.

Funkcjonariusze w trakcie czynności operacyjnych dotarli też do innego mieszkańca tej samej gminy. 40-letni mężczyzna, u którego w zabudowaniach gospodarczych mundurowi znaleźli kolejny pojazd, tłumaczył się policjantom że zakupił quada w grudniu ubiegłego roku na zachodzie kraju. Pojazd ten również został skradziony w 2016 roku w powiecie zwoleńskim.

Pojazdy zostały zabezpieczone i wkrótce wrócą do właściciela. Natomiast policjanci prowadzący postępowanie ustalą dokładnie jaką rolę w kradzieży i sprzedaży quadów mieli 21 i 40-latek. Niestety mężczyźni nie mieli żadnych dokumentów potwierdzających legalne nabycie pojazdów ani jakichkolwiek innych dokumentów właściwych dla quadów marki Honda. Mieszkańcom gminy Serokomla grozi więc postępowanie sądowe. Na razie nie jest wiadomo, czy odpowiadać będą oni za kradzież czy też paserstwo.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE