Reklama

Termomodernizacja w 2018 roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Termomodernizacja w 2018 roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 listopada odbyła się sesja Rady Miasta, zwołana, by wprowadzić zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wszystko po to, by Miasto zdążyło złożyć wniosek na dofinansowanie termomodernizacji SP 5 w Łukowie.

O planach związanych z termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 5 mówi się od kilku miesięcy. Podczas poprzedniego posiedzenia Rady Miasta naczelnik wydziału promocji Anna Kicińska umieściła właśnie tę inwestycję wśród tych, na które Miasto Łuków chce zdobyć dofinansowanie ze środków unijnych.  

W ramach Programu Operacyjnego Głębokiej Termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej do zdobycia jest kwota 2 909 305 zł. Samorząd natomiast do tego zadania dołoży 2 259 446 zł. Wydatki rozłożone zostaną na raty. W tym roku poniesione zostaną nakłady finansowe w wysokości 180 tys. W przyszłym roku, zgodnie ze zmienioną Wieloletnią Prognozą Finansową, na ten cel nie zostaną przeznaczone żadne środki. Dopiero w 2018 wydamy niemal 5 mln.  

Przesunięcie inwestycji na 2018 rok spowodowane jest faktem, że rozpatrywanie wniosków przez Urząd Marszałkowski będzie trwało zbyt długo, by realnym było rozpoczęcie inwestycjiw przyszłym roku. W Szkole Podstawowej nr 5 zmian możemy się więc spodziewać najwcześniej za dwa lata. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE