Reklama

Tegoroczny Pieszy Rajd Śladami kapitana "Ostoi" nie odbędzie się.

Opublikowano:
Autor:

Tegoroczny Pieszy Rajd Śladami kapitana "Ostoi" nie odbędzie się. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomysłodawcy wyprawy, organizowanej od kilku lat w czerwcu, podjęli taką decyzję ze względu na zagrożenie epidemiologiczne i troskę o zdrowie uczestników, zapraszając jednocześnie na spotkanie za rok.

 - Uczestnicy poprzednich wędrówek śladami "Ostoi" wiedzą, że zdrowie i bezpieczeństwo piechurów zawsze było dla nas priorytetem. Wierzymy, że w przyszłym roku nic już nie stanie na przeszkodzie, byśmy ponownie wspólnie wyruszyli na rajdowe trasy - głosi komunikat, opublikowany na profilu łukowskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, które jest jednym z organizatorów wyprawy.

Rajd, który po raz pierwszy odbył się w 2016 roku, jest wyrazem pamięci o, stacjonujących w czasie II wojny światowej na terenie rezerwatu Jata, formacjach wojskowych Podziemnego Państwa Polskiego, w tym szczególnie I Batalionu 35. Pułku Piechoty Armii Krajowej. W ten sposób autorzy pomysłu upamiętniają kapitana Wacława Rejmaka pseudonim "Ostoja" i jego podkomendnych oraz innych bohaterów tamtych czasów. Propagują również wartości, za które walczyli i oddawali życie żołnierze z Jaty, przekazując je następnym pokoleniom.

Organizatorami eskapady są: łukowskie koło ŚZŻAK, Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik", Mazowieckie Towarzystwo Strzeleckie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju oraz gminy Łuków i Wiśniew.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE