Reklama

Techniczne przesunięcia w budżecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Techniczne przesunięcia w budżecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czysto technicznych zmian dokonali w budżecie miasta radni podczas zwołanej w trybie nadzwyczajnym 47. sesji Rady Miasta. Przesunięć w miejskiej kasie dokonano 17 stycznia.

Za nami pierwsza w tym roku sesja Rady Miasta Łuków. 17 stycznia radni spotkali się w budynku magistratu, gdzie zadecydowali o zmianach budżetowych na 2018 rok. Do budżetu wprowadzone zostały środki na zadania inwestycyjne, które nie zostały w całości zrealizowane w 2017 r. Radni zadecydowali m.in. o przesunięciu 14 000 zł na opracowanie dokumentacji na budowę połączeń dróg miejskich z drogą powiatową, tzw. Małą Obwodnicą Łukowa.

- Zadanie to było planowane do realizacji w 2017 roku. Wykonawca nie w pełni wywiązał się z warunków umowy, stąd rozliczenie nastąpi w 2018 roku - poinformowała radnych Skarbnik Barbara Leszczyńska.

Radni przesunęli też z zeszłego roku środki na zadanie: Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Miasta Łuków - zalew Zimna Woda - rozbudowa infrastruktury na cele społeczne. W miejskiej kasie w 2018 roku pozycja ta zwiększona została o 793 590 zł. Powodem tego ruchu jest m.in. niewykonanie części prac przez wykonawcę w 2017 roku. Jak powiedział na sesji burmistrz Dariusz Szustek, z powodów złych warunków atmosferycznych i padającego w grudniu deszczu, wykonawca nie miał możliwości odmulić dna zbiornika wodnego, czy naprawić skarpy.

Na powyższą kwotę oprócz prac ziemnych szacowanych na 216 505 zł, składają się też brak wykonania dokumentacji technicznej na budowę dwóch budynków z toaletami publicznymi na terenie zalewu (wartość: 19 900 zł) oraz niewywiązanie się przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z umowy pożyczki o wartości 557 185 zł. Łącznie ta kwota wynosi wspomniane wyżej 790 tysięcy.

- Trzeba wprowadzić tą pozycję do budżetu w roku 2018, żeby zrealizować z tych pieniędzy przelew dla wykonawcy robót nad zalewem. Mamy już fakturę od wykonawcy i byliśmy gotowi zapłacić mu jeszcze w 2017 roku. Niestety środki z WFOŚiGW w Lublinie wpłynęły do miasta dopiero w styczniu. Stąd konieczność zmian - powiedziała radnym na sesji Skarbnik Miasta.

Kolejna poprawka, to zmiana treści zadania inwestycyjnego polegającego na budowie ścieżki pieszo-rowerowej na ul. Świderskiej. Jak zauważył Dariusz Szustek, nie można używać nazwy „przebudowa” w sytuacji, gdy ścieżka w ogóle nie istnieje. Radni przychylili się do uwagi burmistrza i zadecydowali, by w nazwie inwestycji wpisać wyraz „budowa”.

Ostatnią zmianą podjętą na sesji było pisanie do budżetu kwoty w wysokości 4500 zł na zapewnienie osobom bezdomnym z Łukowa noclegu w Białej Podlaskiej. Wnioskowało o to burmistrz Szustek. Przypomnijmy, że od zeszłego roku obowiązuje umowa, w ramach której osoby bezdomne mogą trafiać do noclegowni w Białej Podlaskiej.

Radni przychylili się do zmian budżetowych i głosowali „za”. Kolejna sesja już wkrótce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE