Reklama

Taryfikator bez zmian. Co zmieni się naprawdę?

Opublikowano:
Autor:

Taryfikator bez zmian. Co zmieni się naprawdę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na wielu portalach pojawiała się informacja o zmianach w tzw. \'taryfikatorze\' jakie miały wejść w życie 1 stycznia. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji dementuje te doniesienia. Zobacz co faktycznie się zmienia.

Początek roku to okazja do zmian. O mających wejść w życie nowych przepisach, które wprowadzałyby ostrzejsze kary dla np. wyprzedzających z niewłaściwej strony czy też jeżdżących po chodniku, można było przeczytać na wielu portalach internetowych. Gdy pytaliśmy o te doniesienia rzecznika prasowego łukowskiej policji asp. szt. Marcina Józwika, powiedział nam, że nie ma podstawy prawnej, która wymieniane zmiany miałaby wprowadzać.  

Dziś na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pojawił się komunikat tej treści.  

Odnosząc się do doniesień medialnych dotyczących mających obowiązywać od 1 stycznia 2017 r., znowelizowanych przepisów dla kierowców, pragniemy poinformować, że istotną zmianą, jaka weszła w życie z tą datą, jest znowelizowany tryb przekazywania staroście informacji o ujawnionym naruszeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zgodnie z nowymi zasadami, fakt zatrzymania przez policjanta prawa jazdy, w związku z popełnionym wykroczeniem, pozostanie bez wpływu na możliwość późniejszego zatrzymania tego dokumentu na okres 3 miesięcy, a do wydania przez starostę decyzji w tym zakresie, wystarczająca będzie informacja o ujawnieniu takiego wykroczenia.

Jednocześnie informujemy, że nie uległy zmianie przepisy załącznika (tzw. taryfikatora) do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (Dz. U. z 2013 r. poz. 1624, z późn. zm.). Bez zmian pozostały także przepisy załącznika nr 1 (wykaz naruszeń wraz z liczbą odpowiadających im punktów) do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego (Dz. U. poz. 488).      (Źródło: KGP)


Na chwilę obecną nie można więc mówić o jakiejkolwiek zmianie w „taryfikatorze”. Gdy będą miały wchodzić w życie, na pewno Państwa o tym poinformujemy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE