Reklama

Tablica na stulecie niepodległości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Paweł Przeździak

Tablica na stulecie niepodległości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędnicy Gminy Łuków uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed gmachem urzędu odsłonięta została okolicznościowa tablica.

Uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy odbyła się we wtorek 23 października na placu przed budynkiem urzędu. Umieszczona na kamieniu tablica ma przypominać o osobach walczących i poległych za wolność Polski oraz upamiętniać pamięć cywilnych ofiar wojen i prześladowań. Całość ufundowana została przez wójta, pracowników Urzędu Gminy i pracowników jednostek organizacyjnych Gminy.

„Pamiątka” na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odsłonięta została przez wójta Mariusza Osiaka, kierownik Referatu Gospodarki i Przedsiębiorczości Gminy Stanisława Siemionka i pracownicę Referatu Budżetu i Finansów Patrycję Jurek. Wójt komentując fakt wybudowania pomnika zauważył, że obecne pokolenia są winne pamięć i najwyższy szacunek tym, którzy oddali życie za Ojczyznę. Tablica została też poświęcona przez ks. Andrzeja Kieliszka, proboszcza parafii Podwyższenia Krzyż Świętego w Łukowie. Ta część uroczystości zakończyła się złożeniem kwiatów przed urzędników i radnych gminy.

Wydarzenie wzbogaciły wykłady historyczne na temat niepodległości. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy z referatami wystąpili pracownicy lubelskiego oddziału IPN. W uroczystości odsłonięcia tablicy oraz części naukowej wydarzenia uczestniczyli m.in. przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, radni i sołtysi, pracownicy urzędu oraz dyrektorzy i pracownicy szkół prowadzonych przez Gminę Łuków.

Tablica która od wtorku widnieje przed budynkiem urzędu jest jedną z ponad trzydziestu znajdujących się na terenie gminy.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE