Reklama

Szpital w Łukowie dostanie sprzęt od WOŚP

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Szpital w Łukowie dostanie sprzęt od WOŚP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości SP ZOZ w Łukowie wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny. Pochodzić on będzie ze zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ostatni czwartek w Warszawie w siedzibie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się konferencja prasowa na temat placówek, które otrzymają nowy sprzęt medyczny od Fundacji. Wśród nich znalazł się też łukowski SPZOZ im. Św. Tadeusza, który otrzyma łącznie trzy urządzenia. Będą to kardiomonitor, pompa objętościowa oraz przyrząd do całodobowego monitorowania ciśnienia tętniczego krwi - holter APBM.

Jednak zanim dojdzie do fizycznego przekazania urządzeń łukowskiemu szpitalowi, Fundacja najpierw musi rozpisać konkurs z dostawcami i producentami sprzętu medycznego. Gdy ten dobiegnie końca, WOŚP podpisze kontrakty z poszczególnymi firmami, których urządzenia zostały wybrane do zakupu przez Komisję Ekspertów i zatwierdzone przez Zarząd WOŚP. Dopiero wówczas w ramach podpisanych umów sprzęt zostanie przekazany do szpitali. Procedura ta może potrwać nawet kilka miesięcy.

Gdy sprzęt pojawi się już w Łukowie, będzie to kolejny przykład doposażenia rodzimego SPZOZ przez Orkiestrę. Dla przykładu, łączna kwota, jaką Fundacja przekazała na rzecz łukowskiego szpitala tylko na przestrzeni lat 2013 - 2015 to 408 607,20 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE