Reklama

Szpital pracodawcą przyjaznym pracownikom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Sitkowski / KPRP

Szpital pracodawcą przyjaznym pracownikom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nagrodę 22 firmom - laureatom konkursu NSZZ Solidarność. Tytuł \'Pracodawca Przyjazny Pracownikom\' uzyskał także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie.

Na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta opublikowana została informacja dotycząca konkursu i nagrodzonych firm. 22 firmy zostały nagrodzone za przestrzeganie przepisów, norm bezpieczeństwa i partnerstwo ze związkami zawodowymi, które są podbudową dobrze funkcjonującej gospodarki.  

Nagroda dla pracodawców została zainicjowana w 2007 roku. Wówczas patronat honorowy objął Prezydent Lech Kaczyński. Od tamtej pory firmy, które chcą uzyskać tak ważne wyróżnienie muszą spełnić określone warunki.  

Przestrzeganie zasad i przepisów prawa pracy przez pracodawcę, przestrzeganie norm bezpieczeństwa i higieny pracy oraz (...) partnerstwo z organizacjami związkowymi to trzy zasadnicze elementy, które stanowią podbudowę dobrze funkcjonującej społecznej gospodarki rynkowej, tego o czym mowa jest w naszej konstytucji – o warunkach przyznania nagrody czytamy na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta.  

Prezydent Andrzej Duda wręczył certyfikaty pracodawcom, którzy wyróżniają się stosowaniem dobrych praktyk przy przestrzeganiu prawa pracy. Elementami oceny były stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Wyróżnione firmy przodują pod względem zawierania układów zbiorowych pracy, zatrudniania pracowników na czas nieokreślony, funkcjonowania rad pracowników, szanują prawa pracowników i prowadzą dialog społeczny wewnątrz zakładu – czytamy dalej.  

Oto lista laureatów IX edycji konkursu: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni , Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., Szkoła Podstawowa nr 30 im. rtm. Witolda Pileckiego w Łodzi, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „EMPEC” Sp. z o. o. w Ustce, ENGIE EC Słupsk sp. z o.o., LOTOS Biopaliwa Sp. z o. o. w Czechowicach-Dziedzicach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Przedszkole Samorządowe nr 22 w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku, Przedszkole Samorządowe nr 58 Integracyjne im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku, Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Seweryna Nowakowskiego w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, General Motors Manufacturing Poland Sp. z o. o. Oddział I Tychy, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o. w Sosnowcu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bytomiu, Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Katowicach, Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów S.A. w Mysłowicach, Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Winogrady”, Kopalnia Wapienia „Morawica” S.A., Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie, Volkswagen Motor Polska Sp. z o. o. w Polkowicach.  

Fundatorem wyróżnienia jest Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”. Zakład pracy wyróżniony certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” może posługiwać się nim przez okres 3 lat. W tym czasie nie można ponownie wystartować w konkursie. Certyfikat można utracić, gdy w firmie łamane będą prawa pracownicze i zasady dialogu społecznego. Do tej pory w konkursie wyróżnionych zostało ponad 150 firm.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE