Reklama

Reklama

Szpital nie kupi tomografu. Według zapewnień dyrekcji nie wszystko stracone (AKTUALIZACJA)

Opublikowano: sob, 4 sty 2020 16:15
Autor:

Szpital nie kupi tomografu. Według zapewnień dyrekcji nie wszystko stracone (AKTUALIZACJA) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital unieważnił przetarg na zakup sprzętu ponieważ nie otrzymał zgody na wydłużenie terminu rozliczenia dotacji z Kancelarii Premiera.

Reklama

Łuków 24 wszedł w posiadanie dokumentu podpisanego przez Marka Zalewskiego wicedyrektora szpitala, w którym stwierdza on, że przetarg na zakup cyfrowego mammografu i nowoczesnego tomografu zostaje unieważniony. (PATRZ ZDJĘCIE)


Przypomnijmy. 5 listopada w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie została podpisana umowa w sprawie udzielenia dotacji celowej z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości  2 mln zł na dofinansowanie zadania pn.  „Zakup sprzętów diagnostycznych dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie: zakup 64-rzędowego tomografu komputerowego wraz z oprzyrządowaniem i montażem oraz  zakup cyfrowego aparatu mammograficznego wraz z oprzyrządowaniem i montażem. Umowa została zawarta pomiędzy ówczesny wojewodą Przemysławem Czarnkiem, a Powiatem Łukowskim reprezentowanym przez Starostę Łukowskiego Dariusza Szustka, Wicestarostę Łukowskiego Janusza Kozioła przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Moniki Wodyk-Netczuk.  W trakcie podpisania Umowy obecny był także Ryszard Szczygieł Doradca Wojewody Lubelskiego – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.      

Nowy sprzęt miał trafić do łukowskiego szpitala do 31 grudnia 2019 roku. 

 Będziemy zbierać dla Państwa komentarze w tej sprawie. 

Mariusz Furlepa, dyrektor SP ZOZ

Promesa nie przepada 

To nie pierwszy unieważniony w ostatnim roku przetarg. Do sprawy podchodzimy spokojnie. Mamy obietnicę, że promesa z Kancelarii Premiera nie przepada. Ma zostać przeniesiona na ten rok. Jak tylko zostanie podpisana umowa w tej sprawie ogłosimy kolejny przetarg. 

Starosta Dariusz Szustek odmówił komentarza w tej sprawie. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.