Reklama

Szpital ma nową karetkę. Wiemy ile kosztowała

Opublikowano:
Autor:

Szpital ma nową karetkę. Wiemy ile kosztowała - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wóz został dziś przekazany przez władze powiatu

Powiat  kupił dla SPZOZ ambulans medyczny typu „C” z wyposażeniem dla zapobiegania oraz zwalczania zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To nowy Renault Master 2,3 dCi z zabudową medyczną wraz z wyposażeniem. Kosztował 449 tys. zł. 


Jak informuje dyrektor Mariusz Furlepa  szpital sukcesywnie wymienia tabor sanitarny. W ciągu ostatnich pięciu lat szpital wzbogacił się o 7 nowych ambulansów dzięki czemu udało się wycofać najbardziej wysłużone jednostki, które miały po kilkanaście lat, były mocno wyeksploatowane co wiązało się z wysokimi kosztami napraw.


    W 2018 roku szpital zakupił samochód dostawczy Fiat FIORINO do przewozu krwi a w 2019 roku samochód osobowy Fiat Tipo, który służy do codziennej obsługi pacjentów z rehabilitacją domową, obsługi POZ i przewozu położnych w celu patronaży. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, SPZOZ w Łukowie otrzymał w formie darowizny dwa samochody; Volksvagen Golf od PKO Leasing S.A. oraz Volkswagen Caddy od Fundacja LOTTO Lotto. 

W roku 2019 zadysponowano 7358 wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego i 3433 wyjazdy transportu szpitalnego co  tłumaczy konieczność sukcesywnej wymiany i zwiększania taboru. 

Wymiana taboru samochodowego SPZOZ w Łukowie finansowana była ze środków własnych szpitala, jak również dzięki dotacjom; od wojewody, powiatu oraz miast i gmin. - Cieszę się, że w okresie kiedy pełniłem obowiązki dyrektora bądź jako dyrektor naczelny, zostały wymienione wszystkie karetki na nowe. Transport szpitalny jest w pełni zabezpieczony. Wiem, że oprócz dobrze wyszkolonych kadr medycznych w pogotowiu, jakość i niezawodność sprzętu jest istotna w ratowaniu życia ludzkiego, mówię to również jako wieloletni lekarz pogotowia ratunkowego. – mówi dyrektor Mariusz Furlepa.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE