Reklama

Szpital chwali się inwestycjami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP ZOZ w Łukowie

Szpital chwali się inwestycjami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 17 milionów złotych przeznaczył łukowski szpital na inwestycje. Jednostka postanowiła za pośrednictwem mediów poinformować, co zmieniło się w SP ZOZ w przeciągu ostatnich kilku lat.

Na pierwszy rzut wysuwa się remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który otrzymał 85-procentowe dofinansowanie z zewnątrz. Jak informuje placówka, wielkość inwestycji określona jest na 5 584 078,26 zł, przy jednoczesnym wkładzie własnym 837 611,74 zł.

- Doposażenie łukowskiego szpitala w nowoczesny sprzęt medyczny, to jedna z naszych najważniejszych inwestycji, która bez wątpienia przyczyni się do poprawy jakości usług świadczonych przez nasz szpital - mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. Inwestycji w SP ZOZ, który był jednocześnie inicjatorem podjęcia działań mających na celu pozyskanie dofinansowania do zakupu najnowszej klasy sprzętu medycznego.

Szpital chwali się również e-usługami i systemem elektronicznej dokumentacji medycznej. Na to zadanie również udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 85% wartości inwestycji. SP ZOZ na powyższy cel wydał 2 031 979,10 zł, przy udziale własnym w kwocie 304 796,88 zł.

Kolejną rzeczą z dofinansowaniem również w wielkości 85% jest projekt o nazwie „Doposażenie SP ZOZ w Łukowie w sprzęty medyczne”. W tym przypadku - zgodnie z nazwą - placówka ma zyskać nowe sprzęty służące ratowaniu życia i podnoszenie standardów opieki medycznej. Całość realizacji zadania wyniesie 7 390 092,00 zł, przy wkładzie własnym 1 108 513,80 zł.

- Wszystkim pracownikom łukowskiego szpitala zależy, aby w dającym się określić czasie znacząco poprawić dostępność diagnostyki i leczenia dla wszystkich mieszkańców regionu, tych z miast Łuków i Stoczek Łukowski, a także tych z gmin naszego powiatu. Stąd duże nakłady w tej sferze, w ciągu ostatnich lat i obecnie. Odpowiedzią na zapotrzebowanie było zintensyfikowanie działań mających na celu pozyskanie możliwie jak największej ilości środków zewnętrznych - czytamy w informacji prasowej.

Dofinansowania udało się także pozyskać przy remoncie i przebudowie  budynku POZ w Jedlance, Wandowie i Trzebieszowie. Środki z zewnątrz szpital pozyskał także przy zakupie trzech ambulansów medycznych. Łącznie na wymienione powyżej inwestycje, remonty i zakupy SP ZOZ w Łukowie przeznaczył ponad 17 milionów złotych.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE