Reklama

Szkoły średnie zapraszają gimnazjalistów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Szkoły średnie zapraszają gimnazjalistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami Dni Otwarte we wszystkich szkołach średnich powiatu łukowskiego. Placówki prezentować będą ofertę edukacyjną i zachęcać gimnazjalistów do podjęcia nauki właśnie w tym miejscu.

Kwiecień to miesiąc, w którym większość szkół średnich tradycyjnie organizuje Dni Otwarte. Kiedy gimnazjaliści i inne osoby chcące zapoznać się z ofertą placówek, mogą przyjść do szkół? Poniżej prezentujemy harmonogram tego typu wydarzeń:

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie:

  • sobota, 21 kwietnia, godz. 10.00 - 14.00

Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie:
  • sobota, 21 kwietnia, godz. 9.00 - 14.00

Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie:
  • sobota, 21 kwietnia, godz. 8.00 - 13.00

Zespół Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie:
  • sobota, 21 kwietnia, godz. 9.00 - 15.00

IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie:
  • sobota, 21 kwietnia, godz. 10.00 - 13.00

Zespół Szkół im. W. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym:
  • wtorek, 24 kwietnia, godz. 10.00 - 13.00

Zespół Szkół im. gen. F. Kamińskiego w Adamowie:
  • czwartek, 10 maja, godz. 9.00 - 12.00

Zespół Szkół im. gen. J. Dwernickiego w Stoczku Łukowskim:
  • wtorek, 24 kwietnia, od godz. 9.00

Swoje drzwi przed gimnazjalistami otworzy w sobotę I Liceum Ogólnokształcące w Łukowie. Szkoła zaprasza w godzinach 10-14 i szykuje m.in. losowanie bezpłatnych podręczników dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Na godz. 10.30 oraz 12.30 przygotowano prezentację ofert kształcenia „Kościuszki”, a równolegle do tych wydarzeń odbywać się będą spotkania z nauczycielami i obecnymi uczniami. Szkoła pokaże też talenty uczniów, którzy wystąpią przed odwiedzającymi.

Atrakcje przygotowano też w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie, który oferuje kształcenie w technikum, szkole branżowej I stopnia oraz liceum ogólnokształcącym dla dorosłych. Osoby, które zechcą podjąć naukę w technikum „Alejach” będą mogły uczyć się w kierunku technik ekonomista, technik handlowiec, technik elektryk, technik informatyk, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych. Wiele kierunków szkoła oferuje także w potocznie zwanej „zawodówce”. Są to zawody: elektromechanik, mechanik monter maszyn i urządzeń, ślusarz, sprzedawca, operator obrabiarek skrawających i inne. Osoby, które przyjdą na dni otwarte do „Alej” w sobotę 21 kwietnia będą mogły też zobaczyć praktyczną wiedzę nabytą przez obecnych uczniów. W programie zaplanowano m.in. pokazy elektryczne, negocjacje handlowe i podchody ekonomiczne, składanie, prezentację i wyścigi robotów oraz eksperymenty mechaniczne.

21 kwietnia ofertę pokaże także Zespół Szkół nr 2 w Łukowie przy ul. Warszawskiej 88. Placówka zachęca do kształcenia się w zawodzie technik hotelarstwa, technik kelner, technik technologii żywności, czy w cięszącym się dużą popularnością kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Uczniowie będą mogli podjąć też naukę w wielozawodowej branżowej szkole I stopnia z oddziałami integracyjnymi. „Warszawska” zachęca też osoby dorosłe do zdobycia wykształcenia w dwuletnim zaocznym liceum ogólnokształcącym.

Dni Otwarte przygotowano także w „Rolniku” - Zespole Szkół nr 3 w Łukowie. Szkoła otworzy swoje drzwi w godzinach 9-15 i pochwali się osiągnięciami i zainteresowaniami uczęszczającymi do ZS nr 3 uczniów. Dla odwiedzających przygotowano konkursy i inne atrakcje, będzie też możlwość zwiedzenia budynku szkoły i porozmawiania z nauczycielami oraz uczniami placówki. Zespół Szkół nr 3 w Łukowie w tym roku zachęca do podjęcia nauki w kierunkach: technik informatyk, technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Nowym kierunkiem jest natomiast technik spedytor.

Nieco inną ofertę dla gimnazjalistów ma IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie. Popularny „Medyk” zaprasza do podjęcia nauki w klasach z rozszerzeniem matematyka-fizyka, biologia-chemia, język polski-historia-WOS, czy matematyka-geografia. Chętni dowiedzieć się czegoś więcej o ofercie edukacyjnej, będą mogli zrobić to w godzinach 10-13.

Dni otwarte zaplanowano też w innych szkołach średnich rozlokowanych na terenie powiatu łukowskiego: Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym, Zespole Szkół w Adamowie oraz Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Radoryż w swoje progi zaprosi we wtorek 24 kwietnia w godz. 10-13. W programie m.in. zapoznanie z bazą dydaktyczną szkoły, pokaz musztry i samoobrony, udziały w zajęciach na strzelnicy, spotkania z przedstawicielami policji, straży pożarnej i wojska oraz policyjny tor przeszkód.

24 kwietnia od godz. 9 odbywać się będzie również Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Szkoła zachęca do podjęcia nauki w liceum ogólnokształcącym z przedmiotami rozszerzonymi do wyboru (matematyka, geografia, biologia, fizyka, chemia, historia, WOS, język polski, język angielski). Przyszłość zaplanować można także w Technikum, gdzie jeden z oddziałów - Technik Logistyk - prowadzony jest pod patronatem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Placówka oferuje też możliwość kształcenia w wielozawodowej szkole branżowej I stopnia a także w szkole dla dorosłych (technik rachunkowości, technik informatyk, technik handlowiec, technik rolnik, liceum ogólnokształcące).

Osoby, które odwiedzą Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim oprócz poznania oferty edukacyjnej wymienionej pokrótce powyżej, będą mogli wziąć też udział w łamigłówkach i quizach dla gimnazjalistów. Społeczność ZS przygotowała także tor przeszkód, poczęstunek i gill, a także pokazy starych samochodów, pokaz szybowców i prezentację pracującego silnika.

Interesująco zapowiada się też innowacja wojskowo-ratownicza dla wszystkich chętnych uczniów. Szkoła oferuje też sztuki walki, strzelectwo, zajęcia taktyczno-sprawnościowe, bozy sprawnościowe z elementami survivalu, ratownictwo medyczne, czy pływanie. Naukę mogą tu podjąć także osoby z różnymi problemami zdrowotnymi.

Natomiast placówka w Adamowie wszystkich uczniów zaprasza 10 maja w godz. 9-12.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE