Reklama

Szkolny Dzień Zdrowia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Migawka

Szkolny Dzień Zdrowia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Specjaliści z różnych dziedzin przybyli do Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie, by uczniom poopowiadać o tym co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, a co nam szkodzi.

W „alejach” po raz drugi odbył się Szkolny Dzień Zdrowia. Do placówki przybyli specjaliści różnych dziedzin. Doktor Marcin Cabaj, ordynator Oddziału Psychiatrycznego SP ZOZ w Siedlcach przygotował wykład na temat depresji. Natomiast Zofia Osiak - pielęgniarka z oddziału wewnętrznego szpitala św. Tadeusza w Łukowie wprowadziła uczniów w tematykę zdrowego odżywiania. Zdrowy styl życia to nie tylko to, co jemy, ale także to jak spędzamy wolny czas. Stąd też przed uczniami wystąpiła Katarzyna Chromińska - dyrektor biura regionalnego Oriflame w Łukowie, która zachęcała młodzież do aktywności fizycznej, dbania o własne ciało.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu zdrowia i czynników zagrażających zdrowiu, kształcenie pozytywnej motywacji oraz nawyków zachowań prozdrowotnych i proekologicznych, rozwijanie umiejętności pielęgnowania zdrowia.

Szkolny Dzień Zdrowia to nie tylko wystąpienia zaproszonych gości, ale także konkursy o tematyce zdrowotnej. Oto laureaci testu wiedzy o zdrowiu. I miejsce ex aequo zajęli: Mateusz Gajda (1 TM), Hubert Dąbrowski (1 TI), Adrian Wysokiński (1 TI). Nagrody za plakat o tematyce zdrowotnej odebrali: Maciej Osypiński (2 TI), Sławomir Grzela (3 TM) i Paweł Pieniak (3 TM).

Na wszystkich uczestników Szkolnego Dnia Zdrowia czekały kosze pełne pachnących jabłek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE