Reklama

Szkolne głosowanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 1 w Łukowie

Szkolne głosowanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie głosowali na osoby, które ich zdaniem najbardziej przysłużyły się odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Kto wygrał w szkolnym rankingu?

Józef Piłsudski, ks. Stanisław Brzóska i Ignacy Jan Paderewski to najbardziej zasłużone osoby walczące o niepodległość Polski. Tak zadecydowała społeczność ZS nr 1 w Łukowie podczas specjalnego głosowania 16 października. Tego dnia w przerwie między lekcjami uczniowie, dyrekcja i nauczyciele „Alej” mogli wybrać jedną z postaci, która ich zdaniem najbardziej kojarzy się z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Organizatorką akcji była Beata Kuczyńska, nauczycielka historii i WOS w szkole.

Przy kuli, do której oddawano głosy, postawiona została tablica informacyjna z sylwetkami sześciu postaci: ks. Stanisława Brzóski, Romana Dmowskiego, Józefa Hallera, Tadeusza Kościuszki, Ignacego Jana Paderewskiego i Józefa Piłsudskiego. Nad przebiegiem głosowania czuwali Krystian Zachoszcz (kl. 2 TI), Rafał Łowczak (kl. 4 TS), Kacper Warowny i Rafał Warowny (kl. 4 TI).

W trakcie głosowania ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewały też pieśni patriotyczne. Uczniowie mogli więc przypomnieć sobie „Rotę”, „Pierwszą Brygadę” czy „Legiony”.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE