Reklama

Szkolna Kasa Oszczędności z Krzywdy nagrodzona

Opublikowano:
Autor:

Szkolna Kasa Oszczędności z Krzywdy nagrodzona  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości GMINA KRZYWDA Zespół Szkół w Krzywdzie jest wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu, ogłoszonego przez PKO Bank Polski z okazji 85-lecia Szkolne Kasy Oszczędności. Spośród prawie 190 placówek z całego kraju, nagrody otrzymało 85, w tym ZS w Krzywdzie.

Celem konkursu była promocja praktycznej edukacji finansowej w szkołach, a pod uwagę były brane m.in. liczba nowych członków SKO i przedsięwzięcia z ich udziałem.

- W naszej szkole organizowaliśmy na przykład kiermasze czy sprzedaż zniczy, z których dochód był przekazywany na cele charytatywne. Zaangażowaliśmy się również w zbiórkę pieniędzy na rehabilitację jednej z niepełnosprawnych uczennic. Akcja była prowadzona podczas balu karnawałowego - wylicza Agnieszka Grabowska-Czajka, która opiekuje się SKO w szkole w Krzywdzie razem z Agnieszką Machnio.

 

Obecnie miejscowa SKO ma około 80 członków spośród 215 uczniów w wieku od 5 do 13 lat, którzy mogą należeć do tego systemu. W tym roku szkolnym zostało do niego dopisanych 39 dzieci.

 

Konkurs na 85-lecie Szkolnej Kasy Oszczędności odbywał się w trzech "ligach", w zależności od liczby uczniów - do 100, między 100 a 300 i powyżej 300. Szkoła z Krzywdy w tej drugiej kategorii zdobyła nagrodę pierwszego stopnia, czyli 5 robotów do programowania, które mają być dostarczone w najbliższych tygodniach.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE