Reklama

Szkoła z Krzówki zna się na bezpieczeństwie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Szkoła z Krzówki zna się na bezpieczeństwie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa w Krzówce okazała się najlepsza w konkursie wiedzy prewencyjnej, który zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Łukowie. Uczniowie dowiadywali się m.in. jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom w codziennym życiu.

Osiem szkół podstawowych z powiatu łukowskiego wzięło udział w finale Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. W wydarzeniu zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Łukowie wystartowali uczniowie klas IV-VI ze szkół w Burcu, Dąbiu, Krzówce, Krzywdzie, Leszczance, Łukowie, Starej Prawdzie i Staninie. Miejscem rywalizacji była tym razem Szkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie.

- Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia - mówią łukowscy policjanci.

Uczestnicy konkursu musieli zaprezentować swoją placówkę oraz przygotować hasło poświęcone profilaktyce i bezpieczeństwu. Musieli też wykonać projekt koszulki związany z tym tematem. Uczniowie rywalizowali też w części praktycznej konkursu, w której musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsze miejsce w powiatowym finale Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” uzyskali w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzówce. Podium uzupełnili też szkoły ze Stanina i Krzywdy. Na zakończenie konkursu wszystkie drużyny otrzymały dyplomy dla szkoły, a każdy z uczestników nagrodę rzeczową. Nagrody ufundowały samorządy powiatu łukowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE