Reklama

Szkoła w Krynce będzie miała patrona

Opublikowano:
Autor:

Szkoła w Krynce będzie miała patrona  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kończy się procedura, związana z nadaniem imienia Szkole Podstawowej w Krynce. Społeczność szkolna zadecydowała, że patronem placówki będą Powstańcy Styczniowi, ale ostateczna decyzja należy do Rady Gminy Łuków.

- Starania o nadanie imienia naszej szkole rozpoczęliśmy jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Po zgłoszeniu 6 kandydatur zorganizowaliśmy akcję informacyjną na temat każdej z nich, po której do dalszego etapu zostały wybrane trzy - Henryk Sienkiewicz, Fryderyk Chopin i Powstańcy Styczniowi. W ostatnim etapie odbyło się referendum, w którym uczniowie, rodzice i nauczyciele wybrali Powstańców Styczniowych jako patrona szkoły - mówi  Wojciech Sobolewski, dyrektor Zespołu Szkół w Krynce, w którego skład wchodzi szkoła podstawowa.


Zgodnie z przepisami zespołom szkół nie można nadawać imienia, procedura dotyczy podstawówki.

Społeczność szkolna wybrała patrona w grudniu, miesiąc później uchwałę w tej sprawie podjęła rada pedagogiczna, a teraz szkoła przygotowuje wniosek do rady gminy, która musi zatwierdzić nadanie imienia. Jednym z ważnych elementów takiego wniosku jest wzór sztandaru, który właśnie jest opracowywany i ma być złożony w najbliższych tygodniach.

Dyrektor Sobolewski ma nadzieję, że całą procedurę uda się zakończyć szybko, a uroczyste nadanie imienia będzie można zorganizować na początku przyszłego roku, w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE