Reklama

Szkoła w Gręzówce obchodziła setne urodziny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nowiny Łukowskie

Szkoła w Gręzówce obchodziła setne urodziny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele władz samorządowych świętowali setną rocznicę powstania Szkoły Podstawowej w Gręzówce. Tego dnia nie brakowało tortu, występów artystycznych i wspomnień.

Jubileusz to okazja do świętowania. Szczególne urodziny obchodziła 10 grudnia Szkoła Podstawowa w Gręzówce. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej. W murach szkoły na przybyłych gości czekała część oficjalna wzbogacana występami artystycznymi.  

Przed gośćmi wystąpili nauczyciele oraz uczniowie, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali spektakle, w zabawny sposób pokazujące historię placówki. Wśród odgrywanych postaci nie mogło zabraknąć starosty. Zaśpiewały panie z Koła Gospodyń Wiejskich \"Kumpele\" a uczniowie zaprezentowali znane piosenki i wiersze, które także opowiadały o początkach szkoły. Częścią opowieści była chociażby „Lokomotywa\" Juliana Tuwima. Na scenie kilkukrotnie wystąpiły się także „Lipki” z Gręzówki.  

Na urodzinach nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, zdjęć i wspomnień. Na ten dzień korytarz szkolny został zamieniony w galerię kronik i starych fotografii, na których rozpoznawali się nawet najstarsi z gości. O tych wydarzeniach przyszłym pokoleniom będzie przypominać tablica pamięci nauczycieli, uczniów i pracowników, którzy szkołę współtworzyli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE