Reklama

Sześć zastępów gasiło pożar domu

Opublikowano:
Autor:

Sześć zastępów gasiło pożar domu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj jednostki straży pożarnej wyjeżdżały do różnego rodzaju zdarzeń. Sześć zastępów gasiło pożar domu w Tuchowiczu, inne walczyły z palącymi się trawami.

Wczorajszy dzień, z perspektywy strażaków, nie należał do spokojnych. Sześć zastępów straży pożarnej podjęło się zadania ugaszenia pożaru budynku mieszkalnego w Tuchowiczu. Do płonącego poddasza wyjechały dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej, 2 z OSP, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym, czyli OSP Jedlanka i OSP Krzywda oraz 2 zastępy straży spoza systemu, czyli OSP Tuchowicz i Gózd.  

Paliło się poddasze murowanego budynku mieszkalnego. Ogień nie rozprzestrzenił się na inne części domu. Na szczęście życie mieszkańców nie było zagrożone, ponieważ udało się im opuścić dom – powiedział rzecznik łukowskiej straży Krzysztof Jankowski.  

Akcja gaszenia domu w Tuchowiczu trwała prawie 3 godziny. To nie był jednak jedyny pożar, do jakiego wyjeżdżali strażacy. W czterech miejscowościach: Stoczek Łukowski, Jarczew, Teodorów i Drożdżak paliły się trawy oraz nieużytki rolne.  

Apelujemy do mieszkańców o to, by nie wypalali traw. Działanie takie stwarza zagrożenie, ponieważ ogień może się rozprzestrzenić na dalsze tereny. Nie jest to także korzystne dla fauny i flory. Wypalanie trwa nie przynosi korzyści, a może jedynie stwarzać zagrożenie – apeluje rzecznik.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE