Reklama

Szef ZGL do końca stycznia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Szef ZGL do końca stycznia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sławomir Rzymowski, Dyrektor Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie, rezygnuje z kierowania miejską jednostką. Na biurko burmistrza Piotra Płudowskiego trafiło pismo wypowiedzenia umowy o pracę. ZGL-em Rzymowski kierować będzie do końca stycznia.

Jak mówi burmistrz, rezygnacja z pracy jest decyzją samego Rzymowskiego. Płudowski dodaje, że był zaskoczony decyzją dyrektora miejskiej jednostki, ale nie pytał o jej motywy.

- Pan Sławek bardzo dobrze wykonywał swoją pracę. Gdy byłem radnym, chętnie udzielał mi odpowiedzi na pytania i wyjaśniał niektóre kwestie. Szkoda, że nie jest już zainteresowany pracą w ZGL-u. Niemniej dziękuję za dotychczasową współpracę i życzę powodzenia w nowym miejscu - komentuje decyzję Sławomira Rzymowskiego burmistrz.

Pismo - wypowiedzenie umowy o pracę - trafiło do Piotra Płudowskiego jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Od tego momentu burmistrz kilkukrotnie pytał zainteresowanego, czy nie zmieni swojej decyzji.

- Sławomir Rzymowski oznajmił mi, że nie jest to praca, która go satysfakcjonuje i że chce zrobić krok dalej i szukać nowego zatrudnienia - mówi Płudowski.

Sławomir Rzymowski na obecnym stanowisku pracować będzie do końca stycznia. Burmistrz pytany o scenariusze po ustaniu stosunku pracy z Rzymowskim mówi, że nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca nowego szefa miejskiej jednostki. Urząd albo ogłosi konkurs na to stanowisko, albo powierzy obowiązki jednemu z obecnych pracowników.

Co ciekawe w lutym do pracy w ZGL-u wraca były dyrektor, a obecnie zastępca Sławomira Rzymowskiego - Mieczysław Kołtan. Przez pewien czas był on na zwolnieniu lekarskim, później na świadczeniu rehabilitacyjnym. Pod koniec zeszłego roku Kołtan wrócił do pracy i rozpoczął ją od zrealizowania zaległego urlopu wypoczynkowego za 2017 i 2018 rok. W Zakładzie Gospodarki Lokalowej zastępca dyrektora ma się pojawić 4 lutego.

Sławomir Rzymowski pracę w ZGL podjął w 2016 roku. W lutym 2017 r. wygrał konkurs na stanowisko zastępcy wspomnianego Mieczysława Kołtana. Później, w marcu 2017 r. został dyrektorem Zakładu, zamieniając się miejscami z Kołtanem. Rzymowski obecnie jest też wyznaczonym przez sąd kuratorem w Orlętach Łuków. Swoją funkcję nieodpłatnie będzie pełnić do końcówki stycznia, bowiem na ten miesiąc zaplanowano Walne Zgromadzenie Członków, na którym zostaną wybrane nowe władze klubu.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE