Reklama

Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki

Opublikowano:
Autor:

Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.

Podczas wizyty minister Piotr Walczak omówił najważniejsze zagadnienia związane z realizowaną modernizacją Krajowej Administracji Skarbowej. Modernizacja nastąpi w obszarze informatycznym gdzie poczynione zostaną inwestycje w nowoczesne systemy i rozwiązania informatyczne. Zmianie ulegną procesy naborów do KAS. W bieżącym roku zaplanowano również wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.

Skutecznie prowadzona modernizacja pozwala m.in. skoncentrować się na zwalczaniu przestępczości gospodarczej, w tym eliminowaniu luki podatkowej oraz zabezpieczaniu interesów ekonomicznych państwa.

W obszarze podatków celem KAS jest m.in. rozbudowanie systemu poboru podatków, tak by był on coraz bardziej przyjazny dla podatników. Pierwszym krokiem milowym było wprowadzenie w ubiegłym roku rozwiązania w postaci Twojego e-PIT-u, gdy podatnik nie musi już wypełniać formularza zeznania podatkowego, tylko weryfikuje dokument przygotowany przez administrację. Kolejne ważne działania to prace dotyczące uruchomienia e-Urzędu Skarbowego, który docelowo skupi pełen zakres usług dla podatników. Założenie jest takie, by uczciwy podatnik nie musiał mieć żadnego kontaktu z organami skarbowymi, a wszystkie sprawy mógł załatwić przez internet. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE