Reklama

Szczygieł odwołany. Znajdzie zajęcie w Lublinie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Szumowski

Szczygieł odwołany. Znajdzie zajęcie w Lublinie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ryszard Szczygieł nie jest już Sekretarzem Miasta. Samorządowiec otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę z rąk burmistrza Piotra Płudowskiego. Zwolniony został w środę 22 listopada około południa.

Odwołanie Sekretarza Miasta to druga decyzja personalna burmistrza Piotra Płudowskiego. Wcześniej powołany na stanowisko wiceburmistrza został Paweł Krasuski. Ryszard Szczygieł był sekretarzem od lutego 2015 roku. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Siurka, sekretarza w latach 1989-2015. Oprócz wypowiedzenia umowy o pracę Szczygieł został też zwolniony z obowiązku świadczenia pracy podczas 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Obowiązki Sekretarza Miasta przejmie wspomniany Waldemar Siurek, będący dziś Naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego łukowskiego magistratu. Możliwe natomiast, że Ryszard Szczygieł zostanie radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego. Okazja do zasiadania w tym gremium zrodziła się po tym, jak obecny radny Sławomir Skwarek, zadecydował się „przeprowadzić” na Wiejską. Więcej o tych roszadach piszemy w artykule: „Zamienił Sejmik na Sejm”.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE