Reklama

SYGNAŁY OD CZYTELNIKÓW „W PSZOK na nie chcieli przyjąć od nas odpadów budowlanych”

Opublikowano:
Autor:

SYGNAŁY OD CZYTELNIKÓW „W PSZOK na nie chcieli przyjąć od nas odpadów budowlanych” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytelniczka zgłosił problem odpadów po remoncie mieszkania. Okazało się, że oddanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ulicy Świderskiej nie zawsze jest możliwe.

-  Jestem osobą prywatną, co miesiąc płacę za wywóz śmieci. Dziś mąż pojechał osobiście, wynajętą przyczepką na miejskie wysypisko śmieci w Świdrach. Chciał wywieźć śmieci poremontowe: gruz, resztki gipsów, tynku, zaprawy, wiaderka puste i częściowo puste po tynkach. Remont wykonywaliśmy sami. Niestety Pan na wysypisku nie zechciał przyjąć odpadów.. Może Państwo są w stanie odpowiedzieć lub dowiedzieć się co w takim przypadku mamy zrobić z tymi odpadami?  

Zapytaliśmy o taką sytuację  burmistrza Piotra Płudowskiego.

 

  -  Problemy przy odbiorze odpadów budowlanych wynikają najczęściej z tego, iż zgodnie z regulaminem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Łukowie, tego typu śmieci dostarczone na ul. Świderską powinny być posegregowane w sposób umożliwiający ich selektywne odebranie. Powinny także znajdować się w opakowaniach (workach lub pojemnikach) umożliwiających ich identyfikację. W przeciwnym wypadku pracownik Punktu ma prawo odmówić przyjęcia tego typu odpadów, a następnie powinien sporządzić notatkę z uzasadnieniem odmowy. Mieszkańcy, którzy chcą się pozbyć odpadów po remoncie bądź budowie, powinni oddzielnie składować usunięte tynki, tapety, okleiny od materiałów ceramicznych i odpadów z betonu, drewna, kawałki folii itp. – informuje burmistrz.

 Czytelniczka także rozmawiała z Piotrem Płudowskim, któremu pokazała zdjęcia nieprzyjętych na składowisko odpadów. Okazało się, że w części worków były pomieszane gruz, kawałki folii i inne śmieci, które powinny być zebrane w sposób selektywny.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE