Reklama

Sygnalizacja czy rondo? Na Przemysłowej bez zmian

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Botwina

Sygnalizacja czy rondo? Na Przemysłowej bez zmian - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sygnalizacja świetlna czy rondo? Zarząd Dróg Wojewódzkich nie planuje w 2017 roku żadnych zmian. Chyba że samorząd lokalny będzie zadanie współfinansował.

O skrzyżowaniu ulic Międzyrzeckiej i Przemysłowej mówi się dużo. Na to miejsce na mapie naszego miasta narzekają kierowcy. Szczególne utrudnienia napotykamy, gdy chcemy skręcić w lewo, wyjeżdżając z ul. Przemysłowej. Władze miasta i powiatu systematycznie informują o rozmowach z zarządcą drogi, czyli Zarządem Dróg Wojewódzkich.  

Starosta łukowski Janusz Kozioł podczas sesji Rady Powiatu, która odbyła się 12 października 2016 roku mówił o tym, że ZDW widzi w tym miejscu sygnalizację świetlną, natomiast władze powiatu wolałyby wybudować rondo. Tak było w minionym roku. O to na jakie inwestycje na drogach wojewódzkich na terenie naszego powiatu możemy liczyć, zapytaliśmy u źródła. Odpowiedź jaką uzyskaliśmy była zaskakująca.  

Jak się okazało przez cały 2017 rok Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wykona żadnych prac na swoich drogach (w tym na ul. Międzyrzeckiej). Jedyne zaplanowane zadania to te, które będą współfinansowane przez samorządy lokalne. Wśród tych zadań znalazła się budowa chodnika w Świdrach (gmina Łuków), Wandowie i Osinach (gmina Wola Mysłowska) oraz w Dębowicy (gmina Trzebieszów).  

W swoim piśmie do Zarządu Dróg Wojewódzkich zapytaliśmy o skrzyżowanie ulicy Międzyrzeckiej, która należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich z ulicą Przemysłową, która jest drogą powiatową. W odpowiedzi czytamy:  

Nie były prowadzone w tym temacie rozmowy z władzami powiatu łukowskiego i m. Łuków. Natomiast prowadzona była korespondencja z Komendą Powiatową Policji w Łukowie w sprawie zmiany organizacji ruchu na ww. skrzyżowaniu, z której wynika zasadność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Jednakże z uwagi na brak możliwości wyasygnowania z budżetu województwa środków finansowanych na przygotowanie i wdrożenie nowej organizacji ruchu, jedynym sposobem na doprowadzenie do wprowadzenia zmian na przedmiotowym skrzyżowaniu jest finansowe wsparcie ze strony Miasta Łuków – napisał dyrektor ZDW Andrzej Gwozda.  

Pismo z taką informacją otrzymała łukowska Komenda Policji oraz Urząd Miasta Łuków. Sytuacja na kłopotliwym skrzyżowaniu w najbliższym czasie się nie zmieni. My pytamy Państwa jakie rozwiązanie wydaje się Wam lepsze: sygnalizacja świetlna czy też rondo. Zapraszamy do wyrażania swojej opinii w komentarzach.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE