Reklama

Święto Wojska Polskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Święto Wojska Polskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś na cmentarzu wojennym w Łukowie odbyły się oficjalne uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 97 lat.

Zaczęło się mszą świętą polową, po której starosta łukowski Janusz Kozioł przypomniał historię miejsca pochówku żołnierzy rożnych narodowości. Z okazji święta Wojska Polskiego nie zabrakło także podziękowań dla żołnierzy, którzy dziś służą ojczyźnie. Oficjalna część uroczystości zakończyła się złożeniem wieńców pod tablicą upamiętniającą żołnierzy poległych w wojnie polsko – bolszewickiej.  

W drugiej części dzisiejszego święta, mieszkańcy Łukowa i okolic, mogli obejrzeć wystawy przygotowane przez Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach. Była więc broń, radiostacje, a także plansze prezentujące historię walczących łukowian. Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych, cieszył się czołg T 55.  

Podczas święta Wojska Polskiego nie mogło zabraknąć Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji. Na dzisiejsze święto przybyła także młodzież z klasy mundurowej Zespołu Szkół im. W. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym, która zaprezentowała pokaz musztry paradnej. O oprawę muzyczną dzisiejszego święta zadbała orkiestra Towarzystwa Muzycznego im. A. Próchniewicza w Łukowie.

Na przybyłych mieszkańców powiatu łukowskiego czekała wojskowa grochówka.      

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE