Reklama

Święto pszczelarzy Ziemi Łukowskiej

Opublikowano:
Autor:

Święto pszczelarzy Ziemi Łukowskiej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę w Ławkach było słodko i wesoło

Święto pszczelarzy rozpoczęła msza święta, którą odprawiono w kościele w Gręzówce pod przewodnictwem Diecezjalnego Kapelana Pszczelarzy ks. Kanonika Janusza Wolskiego, proboszcza Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce księdza Adama Krasuskiego oraz księdza Mariana Stepulaka. Po mszy wszyscy spotkali się w Ławkach, na terenie należącym do Nadleśnictwa Łuków gdzie złożono kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym Kazimierza Lewickiego  konstruktora ula typu "warszawski zwykły".  

Na kiermaszu produktów pszczelarskich oraz sprzętu pszczelarskiego goście mogli kupić prawdziwy miód z wiejskiej pasieki, wyroby z wosku pszczelego oraz profesjonalny sprzęt pszczelarski. 

Na scenie natomiast zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe: Dziecięcy Zespół Regionalny "Kropelki Rosy", "Zalesianki" z Zalesia, "Jagódki" z Żdżar, "Kumpele" z Gręzówki, "Kresowianki"  z Włodawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy przygotowane przez Nadleśnictwo Łuków, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka terenowa Łuków, Lokalną Grupę Działania, Muzeum Regionalne w Łukowie i Starostwo Powiatowe w Łukowie.
Patronat medialny nad imprezą objęli: portal Łukow24, oraz Tygodnik Wspólnota Łukowska.
Święto Miodów zorganizowali: Koło Pszczelarzy im. K.Lewickiego w Łukowie, Powiat Łukowski, Miasto Łuków, Gminę Łuków, Nadleśnictwo Łuków, Muzeum Regionalne w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, Lokalną Grupę Działania.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE