Reklama

Święto Niepodległości w Łukowie. Jak spędzić dzień?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Święto Niepodległości w Łukowie. Jak spędzić dzień? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 listopada obchodzimy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Co ciekawego z tej okazji będzie się działo w naszym mieście i powiecie?

Początek uroczystości w Łukowie zaplanowano na godz. 9. Całość rozpocznie się od mszy św. w kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Tam też wystąpią aktorzy Teatru Słowa działającego przy Łukowskim Ośrodku Kultury, którzy przedstawią program artystyczny. Na godzinę 10 zaplanowano natomiast okolicznościowe złożenie kwiatów i wiązanek pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej przy ul. Piłsudskiego. Pokaz musztry przedstawią klasy mundurowe z ZS w Radoryżu Smolanym, a całość zwieńczą coroczne biegi „przy fontannie”.

Nowością w łukowskich obchodach Niepodległości, jest zaplanowane na godz. 14 widowisko historyczne „Rok 1920 w Łukowie”. Odbędzie się ono na terenach za Ośrodkiem Sportu i Rekracji. Ponadto swój sprzęt pokażą łukowscy strażacy i policjanci.

Święto Niepodległości obchodzone będzie także w gminach powiatu łukowskiego. W Adamowie o godz. 10 odprawiona zostanie msza w intencji Ojczyzny, a kolejne nabożeństwo odbędzie się o godz. 12. w Helenowie przy pomniku żołnierzy SGO „Polesie”. Będzie to polowa msza św.

Uroczystości w gminie Krzywda w tym roku przeniosą się do Okrzei. Tam o godz. 12. zaplanowano mszę w intencji Ojczyzny, po której zebrani przeniosą się na cmentarz i złożą kwiaty przy mogile poległych żołnierzy z 1920 roku. Finałem obchodów Dnia Niepodległości będzie koncert uczniów z Zespołu Szkół w Okrzei. Zaplanowano go na godz. 15.

W gminie Krzywda świętować niepodległość będzie też Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Tutaj warto przyjechać w niedzielę 12 listopada, na tzw. „wieczór z Niepodległą”. Organizatorzy zaplanowali wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz ciekawe prelekcje dla najmłodszych. Gościem spotkania będzie Radosław Skowron, członek grupy rekonstrukcyjnej, który opowie ciekawostki z I wojny światowej.

Uroczysta msza odbędzie się również w gminie Stanin. Zaplanowano ją na godz. 10. Następnie uroczystości przeniosą się pod pomnik ku czci bohaterów poległych o wolną i niepodległą Ojczyznę, gdzie delegacje złożą kwiaty.

Dzień Niepodległości świętować będą też inne gminy powiatu Łukowskiego - gm. Trzebieszów, Miasto i Gmina Stoczek Łukowski, gm. Wola Mysłowska, gm. Serokomla i gm. Wojcieszków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE