Reklama

Święto Niepodległości w gminie Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

Święto Niepodległości w gminie Łuków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości świętowana była nie tylko w Łukowie. Uroczystości zorganizowane zostały m.in. również w Zarzeczu Łukowskim.

Gminne obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła msza w intencji Ojczyzny odprawiona przez ks. Mariana Banasiuka w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek ochotniczych straży pożarnych z Kownatek, Gręzówki, Gołaszyna i Turzych Rogów oraz poczet sztandarowy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Zarzeczu Łukowskim. Obecne były też władze gminy i poseł Krzysztof Głuchowski.

Po mszy zorganizowano koncert chóru parafialnego „Corde Christi”, a następnie IV Gminny Festiwal Niepodległościowy, w którym pieśni i wiersze patriotyczne zaprezentowali uczniowie ze szkół w Zarzeczu Łukowskim, Gołaszynie, Zalesiu, Aleksandrowie, Dąbiu, Krynce, Gręzówce, Strzyżewie, Czerśli i Gołąbkach. Łącznie wystąpiło blisko 150 wykonawców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Na uroczystość przybyli także licznie radni i sołtysi gminy Łuków oraz mieszkańcy Zarzecza Łukowskiego i pobliskich sołectw. Obecni mogli zobaczyć również plakaty przygotowane przez uczniów w ramach Gminnego Konkursu na Plakat Patriotyczny pt. „11 Listopada”.

Organizatorami Gminnego Święta Niepodległości byli: Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, proboszcz parafii w Zarzeczu Łukowskim Marian Banasiuk wraz z chórem „Corde Christi”, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu Łukowskim Jolanta Osiak wraz z kadrą nauczycielską, obsługą i rodzicami, sołtys Zarzecza Łukowskiego Jan Zarzycki oraz prezes stowarzyszenia „Oaza Oświaty” Sławomir Zarzycki. Organizatorzy za trud przygotowania uroczystości zostali uhonorowani przez władze gminy pamiątkowymi dyplomami i symbolicznymi biało-czerwonymi wiązankami kwiatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE