Reklama

Święto niepodległości: część oficjalna

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Święto niepodległości: część oficjalna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Msza w intencji ojczyzny i składanie kwiatów pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej. Tak wyglądała oficjalna część łukowskich obchodów święta 11 listopada.

Choć w tym roku obchodzona była wyjątkowa rocznica związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, oficjalne obchody tego święta w Łukowie nie odbiegały swoim kształtem od tych z lat ubiegłych. 11 listopada przedstawiciele samorządów i mieszkańcy spotkali się na mszy w intencji Ojczyzny, której przewodniczył kanclerz Kurii Siedleckiej ks. Jan Babik. Nabożeństwo odprawiono w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Wszyscy przenieśli się później pod budynek Starostwa Powiatowego, na elewacji którego widnieje tablica upamiętniająca Polską Organizację Wojskową. Tam też złożone zostały kwiaty i wieńce.

W imieniu samorządów o niepodległości mówił starosta Janusz Kozioł. Natomiast radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kopeć wręczył trzem osobom okolicznościowe, niepodległościowe medale. Wyróżnienia otrzymali Ryszard Grafik, Zbigniew Pasik i Piotr Wróbel, których uhonorowano za całokształt pracy na rzecz lokalnej społeczności.

O oprawę muzyczną na uroczystościach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zadbało Towarzystwo Muzyczne im. A. Próchniewicza w Łukowie. Orkiestra pod batutą Tadeusza Bochmana zagrała też hymn państwowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE