Reklama

Święto bibliotekarzy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Święto bibliotekarzy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Moc życzeń, tort i koncert towarzyszyły bibliotekarzom w środę 8 maja. Tego dnia w powiecie łukowskim obchodzony był Powiatowy Dzień Bibliotekarza. Główne uroczystości odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Sienkiewicza w Łukowie.

W trakcie uroczystości bibliotekarze usłyszeli wiele podziękowań za swoją pracę. Wysłuchali też koncertu w wykonaniu Pawła Suleja i Ireneusza Kozłowskiego.

- Na stanowiskach bibliotekarskich pracuje 48 osób, więc jest to całkiem spora grupa zawodowa. Nasza biblioteka pełni zadania powiatowe, co wiąże się z opieką merytoryczną nad siecią bibliotek w powiecie łukowskim. Stąd obecność bibliotekarzy z różnych miejscowości na dzisiejszym święcie - mówiła w środę Ewa Wiśnicka, dyrektor MBP w Łukowie.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza zainaugurował też obchody Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek. 16. edycja tego wydarzenia nosi w tym roku nazwę „#Biblioteka”.

- Hasło to dobrze obrazuje pracę bibliotek. Biblioteka to instytucja, która stoi na straży tradycji i dba o tradycyjny kontakt z czytelnikiem, ale otwarta jest też na nowe technologie. Takie są biblioteki naszego powiatu: sprawnie działające, nowoczesne, kreatywne. Tacy sami są też pracujący w nich ludzie - przekonuje pani dyrektor.

Ewa Wiśnicka pytana o najlepsze życzenia dla bibliotekarzy dodaje, że przede wszystkim bibliotekom trzeba czytelników. Kolejne życzenia dotyczą dotacji na kupno książek, organizację spotkań autorskich i innych form współpracy z czytelnikiem.

- Na koniec roku 2018 mieliśmy około 5-6 czytelników. Czytelnik to osoba, która przynajmniej raz w roku odwiedziła bibliotekę i wypożyczyła książkę. Oprócz tego wiele osób uczestniczyło w organizowanych przez nas działaniach promujących czytanie. Było to około 4 tys. osób - powiedziała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwać będzie do 15 maja. W planach przewidziano m.in. zabawy czytelnicze w filiach MBP w Łukowie, rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Gustawie Herlingu-Grudzińskim, czy spotkania z twórcami i czytelnikami.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE