Reklama

Światowe Dni Młodzieży - co będzie się działo

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ŚDM Łuków

Światowe Dni Młodzieży - co będzie się działo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zróbmy raban. Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w rejonie łukowskim zapraszają wszystkich młodych duchem do włączenia się we wspólne przezywanie tych nadchodzących dni.

Przygotowania trwały prawie 2 lata. Już za niespełna miesiąc około 400 pielgrzymów m.in. z Ukrainy, Białorusi, Meksyku, Francji, Portugalii czy Słowacji przybędzie do naszego powiatu. Organizatorzy zapraszają do wspólnego przeżywania Światowych Dni Młodzieży.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej przedstawiony został dokładny plan tego, co będzie się działo na terenie naszego miasta i okolic. Jeszcze przed przyjazdem pielgrzymów (23 czerwca, godz. 9:00 – 12:00) na pl. Solidarności i Wolności w Łukowie wolontariusze zrobią w Łukowie raban. Będą śpiewem i tańcem zachęcać do włączenia się w przeżywanie ŚDM. 24 czerwca o godzinie 18.00 w kościele św. Brata Alberta w Łukowie odbędzie się kolejne ze spotkań przygotowań duchowych.

Oto program ŚDM na terenie naszego miasta i powiatu.

Dzień I „U BRAM JERYCHA” (20 lipca)

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przez cały dzień pielgrzymi będą witani zarówno przez wolontariuszy, jak i rodziny, które zgodziły się ich przyjąć pod swój dach. O 20. 30 odbędzie się spotkanie modlitewno-integracyjne.

Dzień II „TRĄBY JERYCHOŃSKIE” - DZIEŃ KULTURY I HISTORII (21 lipca)

Godz. 9.00-10.30 przedpołudnie w parafiach, czyli modlitwy poranne, katecheza i msza św. w kościołach: Podwyższenia Krzyża Świętego i Przemienienia Pańskiego w Łukowie oraz MB Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym. 

Godz. 11.00-13.30 „Dzień Gospodarzy” - spotkanie władz samorządowych z gośćmi z zagranicy, prezentacja międzynarodowego dorobku kulturowo-wyznaniowego.

Godz. 18.00 „Jerychońskie Fanfary” - międzynarodowe spotkanie młodzieży w Siedlcach.

Dzień III „W DRODZE Z JEROZOLIMY DO JERYCHA”– DZIEŃ CZYNÓW MIŁOSIERDZIA (22 lipca)

Godz. 9.00-16.00 „Bądźmy Razem” - Międzynarodowa impreza integracyjna z osobami niepełnosprawnymi na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym „Zimna Woda” w Łukowie. 

O godz. 10.30 odbędzie się msza święta polowa, a o godz. 12.00  Piknik Integracyjny „Bądźmy Razem”. 

O godz. 20.00 ulicami miasta przejdzie wielka manifestacja religijna.

Dzień IV „BURZENIE MURÓW” – BUDOWANIE JEDNOŚCI W RÓŻNORODNOŚCI (23 lipca)

Po porannych mszach świętych, o godzinie 10.30 do 14.30 na Stadionie Miejskim „Orlęta” Łuków oraz Stadionie LKS Sokół Adamów odbywać się będzie międzynarodowe spotkanie sportowo-rekreacyjne. Natomiast o godz. 18.00 „Jerycho ŚDM 2016”. Będzie to ogólnodiecezjalne spotkanie w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności w Kodniu.

Dzień V „DZIEŃ Z RODZINĄ” (24 lipca) w Sanktuarium NMP w Woli Gułowskiej o godzinie 18. odbędzie się pożegnalny wieczór modlitwy i uwielbienia.

W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich młodych duchem mieszkańców Ziemi Łukowskiej, bez względu na wiek, do aktywnego uczestnictwa w przygotowanym programie Światowych Dni Młodzieży w Rejonie Łukowskim w dniach 20-25 lipca - powiedział ks. Paweł Bielecki.


Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży zmierzają ku końcowi. Organizatorzy pomyśleli o wielu sprawach. Na pielgrzymów będą czekały pakiety, w których znajdą m.in. pendrivy z informacjami o okolicy wraz z najważniejszymi numerami telefonów i adresami, power banki, by mogli mieć swoje telefony komórkowe nieustannie aktywne. Na terenie miasta będą także hot spoty, by pielgrzymi mogli w każdej chwili skorzystać z internetu.

Jeśli ktoś nie wykupił pakietu pielgrzyma a chciałby pojechać na wydarzenia centralne do Krakowa, może w swojej parafii otrzymać darmową „wejściówkę”. Będzie musiał jednak na własną rękę dotrzeć do Krakowa.

Poniżej zobaczycie Państwo spot reklamujący ŚDM w rejonie łukowskim.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE