Reklama

Świąteczny Orszak przeszedł ulicami miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Świąteczny Orszak przeszedł ulicami miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tłumy łukowian przeszły ulicami miasta podczas Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie od pięciu lat organizowane jest w naszym mieście 6 stycznia.

Choć w tym roku na niebie próżno było szukać słońca, a uczestnikom orszaku padał w twarz śnieg, próżno było szukać niezadowolonych ze świątecznego wydarzenia. Maszerujący nie mogli też narzekać na brak kolorów i brak humoru, ponieważ orszak był widoczny i słyszalny nawet z dalszych ulic w centrum miasta. Wszyscy głosili nowinę o narodzinach Jezusa.

Tradycyjnie na Orszaku nie mogło zabraknąć jego najważniejszych uczestników - Trzech Króli, którzy w barwnym korowodzie ulicami Łukowa nieśli dary narodzonemu właśnie Dzieciątku. Łukowianie swój marsz rozpoczęli na Placu Narutowicza i szli ulicą Czerwonego Krzyża, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Partyzantów i Rogalińskiego, zmierzając do miejskiego amfiteatru. Po drodze mijali m.in. Gospodę czy symboliczną „Bramę do Nieba”, gdzie głoszono dobrą nowinę i przekonywano, że każdy może zyskać zbawienie.

Osoby, które wzięły udział w przemarszu ulicami miasta, włączały się w śpiewanie kolęd i pastorałek. Na trasie orszaku nie zabrakło też Aniołów i mieszkańców przebranych w historyczne stroje z Bliskiego Wschodu. Po dotarciu na metę orszaku, chętni mogli zobaczyć Jasełka i symboliczne składanie darów Jezusowi - mirry, kadzidła i złota.

Orszak Trzech Króli to uliczne przedstawienie jasełek organizowane w setkach miast i miasteczek w całym kraju. W tym roku w jego organizację włączyło się ponad 750 miejscowości. W Łukowie orszak zorganizowany był po raz piąty. Narodziny Chrystusa czciły osoby w różnym wieku i całe rodziny. Organizatorami wydarzenia były Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, parafia Przemienienia Pańskiego w Łukowie, Ochotnicze Straże Pożarne funkcjonujące na terenie gminy Łuków i funkcjonujące w mieście grupy i środowiska katolickie.

Zdjęcia z orszaku można obejrzeć również na naszym profilu na Facebooku:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE