Reklama

Świat widziany przez alkogogle i narkogogle

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS nr 1

Świat widziany przez alkogogle i narkogogle - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pijani kierowcy oraz ci, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po zażyciu narkotyków to plaga polskich dróg. Dlatego w łukowskich \'Alejach\' uczniowie wzięli udział w warsztatach, które im - przyszłym kierowcom - pokazały świat widziany przez inne okulary.

Na naszym portalu często informujemy o zdarzeniach drogowych do jakich dochodzi z udziałem pijanych kierowców. Wrażenie, że „po kilku głębszych” wciąż jesteśmy tak samo sprawni jest złudne. Mogli się wczoraj o tym przekonać uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie.

Warsztaty edukacyjno – profilaktyczne zostały przeprowadzone przez Jolantę Łukasik i Beatę Baran z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie. Alkogogle i narkogogle były doskonałym narzędziem do zaprezentowania młodzieży tego jak alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły. Ze specjalnymi goglami na nosie młodzież przekonała się, że nawet podczas wykonywania prostych zadań, alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zaburza równowagę, zawęża pole widzenia, obniża zdolności motoryczne człowieka. Pozornie proste czynności wykonywane w alkogoglach i narkogoglach stają się o wiele trudniejsze.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE