Reklama

Sukcesy uczniów „Reymonta”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Sukcesy uczniów „Reymonta” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół nr 3 w Łukowie w ostatnim czasie osiągnął kilka sukcesów. Uczniowie placówki zdobywali ogólnopolskie wyróżnienia, zaś cała szkoła została wyróżniona za organizowanie cyklicznych akcji krwiodawstwa.

Uczniowie „Rolnika” wywalczyli m.in. awans do etapu centralnego turnieju „Młoda krew ratuje życie”. Szkoła już po raz szósty przystąpiła do konkursu, a przez cały rok szkolny 2017/2018 zebrała aż 160 litrów krwi. Wynik ten pozwolił na zajęcie I miejsca w okręgu w kategorii „Największa ilość oddanej krwi” oraz III miejsca w okręgu w kategorii „Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa”.

Za szlachetne czyny uczniowie wraz z opiekunką Szkolnego Koła PCK, Katarzyną Zarzycką-Dmitruk, otrzymali dyplomy. Wręczono je podczas Gali Honorowych Dawców Krwi 17 listopada.

Inny sukces odniósł Paweł Kot, uczeń klasy 3 TC. Otrzymał on wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Zaraź Nas Swoją Pasją”, który polegał na nagraniu filmu przedstawiającego różnorodne zainteresowania, hobby, pasje młodych ludzi. Jury oceniając prace brało pod uwagę przede wszystkim pomysł i oryginalność w jakim przedstawiona została dana pasja oraz sposób opowiedzenia o niej.

Umiejętności ucznia przydały się też w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Szóstka reprezentantów „Rolnika”: Paulina Kalinowska, Konrad Zachoszcz, Hubert Niedziela, Weronika Suska z klasy 4 TC oraz Paweł Kot i Mateusz Rubacha z klasy 3 TC zakwalifikowało się do etapu okręgowego olimpiady, który odbędzie się w Lublinie.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej ma na celu popularyzację kultury filmowej i komunikacji społecznej zwłaszcza w wymiarze praktycznym wśród młodych ludzi. Szczególny nacisk jest położony na tematykę wykorzystującą dorobek kultury polskiej pod kątem rozwijania umiejętności sytuowania i rozumienia specyfiki rodzimych sztuk audiowizualnych w stosownych kontekstach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE