Reklama

Sukces Kacpra Sadło z ALEJ w konkursie rzeźbiarskim

Opublikowano:
Autor:

Sukces Kacpra Sadło z ALEJ w konkursie rzeźbiarskim  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kacper Sadło, uczeń klasy 3 technikum mechanicznego, został laureatem ogólnopolskiego konkursu - Dziedzictwo zamknięte w drewnie - zajmując III miejsce za wykonanie płaskorzeźby ryby.

4 listopada 2019 r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Dziedzictwo zamknięte w drewnie.    

Jury wyłonione z przedstawicieli organizatorów konkursu - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar” - wybrało spośród nadesłanych rzeźb i płaskorzeźb w drewnie te prace, które oddały charakter historii i tradycji regionu Warmii i Mazur. 

FOT. Praca Kacpra Sadło:

  Konkurs organizowany był w ramach projektu W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej. Przyznano nagrody i wyróżnienia oceniając zdolności i umiejętności pracy w drewnie oraz poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy i stopień trudności jej wykonania.  

  Kacper Sadło uczeń klasy 3 technikum mechanicznego ZS nr 1 w Łukowie został laureatem konkursu zajmując III miejsce za wykonanie płaskorzeźby ryby. Praca konkursowa powstała latem podczas pleneru rzeźbiarsko-malarskiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków  w Klimkach, w którym uczestniczył ze swoim tatą rzeźbiarzem - Robertem. 

 Robert Sadło także jest  absolwentem ZS nr 1 "Aleje" -  w 1996 roku skończył naszą szkołę jako technik mechanik specjalność obróbka skrawaniem.     

Zdjęcia: Waldemar Mularczyk „Migawka”, Kacper Sadło


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE