Reklama

Stypendyści nagrodzeni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

Stypendyści nagrodzeni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 24 osoby zostały uhonorowane przez władze gminy Łuków za swoje sportowe bądź artystyczne osiągnięcia. 14 marca w Urzędzie Gminy wręczono Stypendia Gminy Łuków oraz Nagrody Wójta Gminy Łuków.

W bieżącej edycji 6 kandydatów spełniło wymagania do Stypendium Gminy Łuków, natomiast 18 kandydatów zakwalifikowało się do Nagrody Wójta Gminy Łuków. Osoby, które otrzymały nagrody, musiały się wykazać średnią ocen powyżej 4,5, co najmniej bardzo dobrym zachowaniem. Musieli być też laureatami krajowej lub wojewódzkiej imprezy artystycznej, bądź sportowe albo konkursu przedmiotowego.

Stypendia otrzymali:

Kacper Siwiak
, uczeń XXI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, I miejsce w VI Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim im. Gen. F. Kleeberga, wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim w Lublinie, wyróżnienie w XVII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ks. Jana Twardowskiego.

Katarzyna Czubek, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie, I miejsce DEADLIFT w Pucharze Świata federacji WRPF, kat. wagowa 90 kg, I miejsce DEADLIFE w Pucharze Świata federacji WRPF, kat. wiekowa JUNIOR 16, I miejsce w Mistrzostwach Europy federacji XPG, kat. wiekowa TEENAGERS 16-17 lat.

Natalia Kryjer, uczennica SP w Zalesiu, II miejsce w Mistrzostwach Woj. Lubelskiego Juniorek Młodszych w zapasach, V miejsce w Pucharze Polski Juniorek Młodszych.

Aleksandra Ciężka, uczennica SP nr 2 w Łukowie, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych o Puchar Prezydenta Kielc, V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Niepodległości im. L. Kaczyńskiego w Kraśniku.

Aleksandra Urban, uczennica ZS w Krynce, II miejsce w Mistrzostwach Polski w kickboxingu – Pointfighting juniorów.

Amelia Dobroch, uczennica SP nr 2 w Łukowie, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie muzycznym im. J. Zarębskiego, I nagroda na XXIII Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I i II stopnia, III nagroda na XIX Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne”.

Natomiast do walki o Nagrodę Wójta Gminy Łuków konieczne było uzyskanie miejsca punktowanego (I-VI) w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz miejsc I-III na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym. Nagrody otrzymali:

Damian Kryjer, uczeń SP w Zalesiu, II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów Młodszych w Zapasach w stylu klasycznym, VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Klaudia Karwowska, uczennica SP w Zalesiu, I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zapasach Kobiet, II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Zapasach Kobiet, III miejsce w Ogólnopolskim Memoriale Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej w Zapasach.

Julia Pracz, uczennica SP w Zalesiu, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Zapasach Kobiet, I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zapasach Kobiet, III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Zapasach Kobiet.

Bartosz Karwowski, uczeń SP w Zalesiu, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Zapasach.

Piotr Szczygielski, uczeń SP w Świdrach, IV miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Sebastian Laskowski, uczeń SP w Świdrach, IV miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Mateusz Sosnowski, uczeń SP w Świdrach, IV miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Kacper Dybciak, uczeń SP w Świdrach, IV miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Marcin Krasnodębski, uczeń SP w Świdrach, IV miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Antoni Benedykt Ciężki, uczeń SP  nr 1 w Łukowie, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

Bartosz Prusinowski, uczeń SP nr 1 w Łukowie, I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu – formuła Pointfighting 47 kg, II miejsce w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu – formuła Light Contact 47 kg, III miejsce  w Mistrzostwach Polski młodzików w Boksie.

Kamil Juszczyński, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 5, I miejsce w Lidze Wojewódzkiej Kadetów w Piłce Siatkowej, II miejsce w Lidze Wojewódzkiej Juniorów w Piłce Siatkowej, I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Krzysztof Koper, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” na szczeblu rejonowym i awans do etapu wojewódzkiego, I miejsce w konkursie o historii Łukowa „Poznaj swoje miasto”.

Wiktoria Karwowska, uczennica LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportu, II miejsce XXVII w Turnieju Ziemi Kraśnickiej, I miejsce Otwarte Mistrzostwa Woj. Lubelskiego, III miejsce Puchar Polski Juniorek.

Filip Baranowski, uczeń SP nr 1 w Łukowie, I miejsce w Mistrzostwach Woj. Lubelskiego w zapasach (62 kg).

Kacper Ptasiński, uczeń Zespołu Szkół w Świdrach, IV miejsce w 1/2 finału wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych, I miejsce w Gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Julia Jezierska, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie, I miejsce w indywidualnych biegach na 100 m w etapie powiatowym, I miejsce w sztafecie lekkoatletycznej 4x100 m w etapie powiatowym.

Szymon Woźniak, uczeń SP nr 2 w Łukowie, II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłkarskim „TYMBARK”.

Stypendia oraz nagrody wręczyli wójt Mariusz Osiak, jego zastępca Wojciech Szczygieł oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Łukowie Bogdan Wiącek.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE