Reklama

Stypendia i nagrody wójta przyznane

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy w Łukowie

Stypendia i nagrody wójta przyznane - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Łuków odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Gminy Łuków oraz Nagród Wójta Gminy Łuków. Wyróżnionych zostało w sumie 22 uczniów.

W bieżącej edycji 5 kandydatów spełniło wymagania do Stypendium Gminy Łuków oraz 17 kandydatów do Nagrody Wójta Gminy Łuków. I to oni 20 września odebrali nagrody z rąk władz gminy.  

Kandydaci do stypendium wykazali się średnią ocen powyżej 4,5, co najmniej bardzo dobrym zachowaniem oraz są laureatami miejsc punktowanych I-III krajowej lub wojewódzkiej imprezy artystycznej lub sportowej albo konkursu przedmiotowego.

Stypendia otrzymali:
- Aleksandra Anna Ciężka – uczennica klasy I Gimnazjum nr 2 w Łukowie, zajęła I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek, IV miejsce w rozgrywkach wojewódzkich ligi młodziczek w piłce ręcznej, I miejsce w międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt U-14 ,,Dwójeczka Cup” oraz I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej ,,Les Accros du Hand 2017” we Francji.
- Martyna Czerepińska – uczennica klasy I Gimnazjum Nr 2 w Łukowie, zdobyła tytuł laureata za V miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS, III miejsce w wadze 65 kg w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu Light-Contact oraz III miejsce w wadze 65 kg w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu Pointfighting.
- Natalia Kryjer – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, zajęła II miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur oraz I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodziczek w zapasach dziewcząt.
- Kacper Siwiak – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, zajął I miejsce w XVII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego, I miejsce w XII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian oraz wyróżnienie w Turnieju Wojewódzkim XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Przebudzeni do Życia’’. Jest laureatem nagrody specjalnej w XXVII Międzywojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy Religijnej.
- Kamil Juszczyński – uczeń klasy I Gimnazjum w Strzyżewie, zajął III miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików w piłce siatkowej, III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików w Rzeszowie. Członek kadry Województwa Lubelskiego Młodzików w piłce siatkowej.
- Mateusz Bancerz: uczeń I klasy Gimnazjum w Strzyżewie, zajął III miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików w piłce siatkowej, III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików w Rzeszowie. Członek kadry Województwa Lubelskiego Młodzików w piłce siatkowej.
- Dorian Siekierzyński – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Dąbiu, zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w kickboxingu Pointfighting, II miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w kickboxingu Light-Contact oraz I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Piaseczno Cup” w kickboxingu Pointfighting.
- Gabriela Ostojska – uczennica V klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, zajęła I miejsce w konkursie II Podlaska Wiosna Gitarowa oraz wyróżnienie w VII Konkursie Gitarowym w Szczebrzeszynie.
- Bartosz Prusinowski – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Light-Contact, II i III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Pointfighting, I miejsce w ,,Otwartym Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku kickboxingu” Kickboxing Pointfighting oraz wywalczył tytuł „Najlepszy Zawodnik Kadet” w ,,Otwartym Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Kickboxingu” w Katowicach.  

Natomiast do otrzymania Nagrody Wójta Gminy Łuków konieczne było uzyskanie miejsca punktowanego(1-6) w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz (1-3) na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym. Wysokość nagród została zróżnicowana w zależności od wyniku osiągniętego przez kandydatów.  

Nagrody otrzymali:
- Mateusz Sosnowski, Marcin Krasnodębski, Kacper Ptasiński, Piotr Szczygielski i Sebastian Laskowski – uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdrach zajęli I miejsce drużynowo w półfinale rejonowym Wojewódzkiego czwórboju LA chłopców, I miejsce drużynowo w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju LA oraz II miejsce drużynowo w XXVI Międzywojewódzkich Biegach Pamięci gen. F. Kleeberga.
- Julia Jezierska – uczennica I klasy IV LO w Łukowie, zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt (100m indywidualnie, sztafeta 4x100m), IV miejsce w Rejonowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt (100 m indywidualnie, sztafeta 4x100m) oraz III miejsce w Powiatowych Biegach Sztafetowych 10x800m.
- Michał Okniński – uczeń I LO w Łukowie, zajął IV miejsce w Polsce w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, jest Laureatem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i zwycięzcą Powiatowego Konkursu Ekonomicznego w Łukowie.
- Damian Kryjer – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach oraz II miejsce w XLVI  Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur w zapasach.
- Julia Pracz – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, zajęła III miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur w zapasach, III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zapasach oraz III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym.
- Klaudia Karwowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, zajęła III miejscew Memoriale Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej.
- Krzysztof Koper – uczeń Gimnazjum w Zalesiu jest Laureatem Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Historycznego oraz Laureatem Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864”.
- Jakub Janasz – uczeń Gimnazjum nr 2 w Łukowie, zajął I miejsce w Finale Wojewódzkim Drużynowych Biegów Przełajowych w Adamowie, IV miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych w Finale Rejonu Bialskiego.
- Patrycja Piotrowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, zajęła I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach .

Stypendia oraz nagrody wręczył zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Łukowie Bogdan Wiącek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE