Reklama

Reklama

Strażacy z Okrzei zbierają na garaż i pralko-suszarkę

Opublikowano: 18 listopada 2020 07:49
Autor: łp

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Finanse przekazywane przez gminę to za mało.

Reklama

Zbiórka trwa na popularnym portalu www.zrzutka.pl.   Jak informują strażacy ochotnicy z Okrzei finanse przekazywane ze strony samorządu lokalnego pokrywają jedynie bieżące utrzymanie jednostki w ciągłej gotowości,

 

- Dotacje, które otrzymujemy z Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, czy innych instytucji nie są wystarczające, aby ciągle uzupełniać braki w naszej jednostce. Głównym naszym celem, w tym momencie, jest sfinansowanie zakupu garażu blaszanego, którego koszt wynosi ponad 7000 zł oraz pralko suszarki koszt ponad 3000 zł - informują strażacy.  

 

Jak dodają brakuje im wielu innych rzeczy, które znacznie ułatwią pracę i niesienie pomocy. Są to między innymi: nożyce do cięcia pedałów, ubrania specjalne, wkrętarka akumulatorowa, zestaw do zabezpieczania miejsca wypadku, zestaw narzędzi itp.

- Wykorzystywany sprzęt musi być niezawodny, spełniający określone normy, dlatego wysoki jest koszt zakupu takich rzeczy. Duży nakład jest również wykorzystywany do remontu oraz zasilania eksploatowanych przyrządów - czytamy w opisie zbiórki. 

 

Kilka słów o OSP Okrzeja 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Okrzei powstała w 1924r. Jednostka ma dwa wozy: Mana i Jelcza. 

 

Dzięki dużemu zaangażowaniu druhów jednostka stara się pozyskiwać sprzęt specjalistyczny, umundurowanie oraz podnosi poziom wyszkolenia strażaków.

 

Jednostka OSP w Okrzei zlokalizowana jest na skraju największego kompleksu leśnego północnej Lubelszczyzny „Lasy łukowskie” powyżej 10000 ha, w skład którego wchodzą dwa rezerwaty przyrody „Jata” i „Topór” oraz lotniczy poligon wojskowy „Jagodne”.

 

Kompleks zaliczony jest do I kategorii zagrożenia pożarowego.

 

WESPRZYJ ZBÓRKĘ DLA OSP OKRZEJA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 13 dni temu | ocena +0 / -0

    Łókowianin od zarania wieków

    Uwielbiam ten kraj

  • 15 dni temu | ocena +2 / -1

    Mieszkaniec

    Za wójta Kędry dostali by te pieniądze z gminy, ale teraz za Wardy to dostaje kasę tylko straż z Krzywdy.