Reklama

Strażacy uczyli ratować

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PSP w Łukowie

Strażacy uczyli ratować - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nauczyciele każdego dnia spotykają się z dużą ilością aktywnych i ciekawych świata dzieci. By w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia potrafili zareagować, od strażaków uczą się zasad pierwszej pomocy przedmedycznej.

12 czerwca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie odbyły się pierwsze warsztaty szkoleniowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W planach już są kolejne spotkania. Wszystko odbywać się będzie w ramach kampanii edukacyjnej \"Strażak uczy ratować\".

Adresatem warsztatów są nauczyciele wychowania przedszkolnego, podstawowego oraz ponadgimnazjalnego. Cel jest jeden - dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także jej usystematyzowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, wreszcie wytworzenie w nich pozytywnego nastawienia emocjonalnego, popartego poczuciem własnej skuteczności w tym zakresie.

Sytuacje zagrożenia życia i zdrowia, które wymagają natychmiastowej interwencji mogą spotkać każdego z nas, wszędzie. Możemy się w nich znaleźć zarówno w roli poszkodowanego jak i osoby, która będzie udzielać pierwszej pomocy. Szkoła jest miejscem, gdzie mogą zdarzyć się różne sytuacje, które będą wymagać udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dlatego też znajomość zasad jej udzielania może okazać się niezbędna - powiedział mł. bryg. Paweł Wysokiński rzecznik prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Zajęcia prowadzone są przez koordynatora ratownictwa medycznego PSP oraz instruktorów ratownictwa medycznego PSP z łukowskiej straży pożarnej. Koordynatorem akcji jest st. asp. Robert Gałęzowski - na co dzień dowódca sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Łukowie.

Pierwsze spotkanie z nauczycielami trwało 6 godzin. Wzięło w nim udział 15 osób. Po zakończonym szkoleniu nauczyciele wrócili do swych domów z maseczkami do prowadzenia resuscytacji, plakatami tematycznymi oraz zaświadczeniem ukończonego szkolenia. Kolejne edycje warsztatów zostaną zorganizowane w roku szkolnym 2017/2018.

Organizatorem kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować” jest Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Lublinie we współpracy z komendami powiatowymi i miejskimi państwowej straży pożarnej z terenu woj. lubelskiego.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE