Reklama

Strażacy chcą kupić wóz. Wspomóż zrzutkę

Opublikowano:
Autor:

Strażacy chcą kupić wóz. Wspomóż zrzutkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości OSP Wilczyska zbiera pieniądze na zakup średniego samochodu pożarniczego.

OSP w Wilczyskach to jednostka najdłużej działająca na terenie Gminy Wola Mysłowska - jej historia sięga 1917 r. Dziś w swoich szeregach skupia 17 członków. Druhowie prężnie działają na rzecz swojej jednostki, biorąc czynnie udział w gminnym życiu strażaków. W tym roku w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych zajęli II miejsc, a w powiatowych - XIII.
W 2010 r. OSP Wilczyska pozyskała używany samochód marki Star 200 z OSP Wola Gułowska, który tamta jednostka otrzymała od... gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Niestety dziś wóz jest znacznie wyeksploatowany i w najbliższym czasie nie będzie nadawał się do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.
Gdy jednostka OSP Ksawerynów zakomunikowała wymianę swojego samochodu marki Mercedes ATEGO 1326  na nowy średni wóz bojowy, druhowie z Wilczysk zadeklarowali chęć jego odkupienia. Obecnie do pełnej kwoty brakuje 30 tys. zł.
- Zwracamy się z ogromnym apelem do ludzi dobrej woli, którym bezpieczeństwo i ochrona przeciwpożarowa nie jest obojętna - piszą druhowie z Wilczysk. - Prawie każdy z nas doświadczył pomocy służb ratowniczych. OSP Wilczyska znajduje się na granicy dwóch powiatów: Łukowskiego i Garwolińskiego, przy mocno uczęszczanej drodze, gdzie dochodzi do wielu zdarzeń. Chcemy nieść pomoc i służyć ludziom, dlatego prosimy o wsparcie naszej zbiórki na samochód, aby nasza jednostka mogła się w pełni dalej rozwijać - dodają.
Wpłat na samochód dla jednostki można dokonywać za pomocą strony: UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE